З'явився кандидат вакцини проти COVID-19

В Україні презентували результати доклінічної фази дослідження кандидата вакцини проти COVID-19. Але потрібні ще тестування та подальші вивчення, над якими працюватиме ціла команда вчених. Попри те, що у розробці вакцини беруть участь американські компанії, кандидат на вакцину – саме український. Про дату появи та суми поки що не говорять. Анна Ружін – далі.

МОЗ разом із вченими та науковцями презентували президенту України Володимиру Зеленському результати доклінічної фази дослідження кандидата вакцини проти COVID-19.

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України 

- Ці дослідження тривали шість місяців. Починаючи з квітня місяця я був на прямому зв'язку з вченими. Вчені, молекулярні біологи провели роботу з підбору оптимального числа епітопів, антигенів, щоб створити комбіновану вакцину і надійно забезпечити тривалий імунітет.

Доклінічні дослідження підтвердили стійкий результат вироблення антитіл і показали нейтралізацію вірусу COVID-19 в інфікованих клітинах людини. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України 

- Нам треба пройти ще дуже великий шлях, щоб цей кандидат на вакцину, звісно, вже став вакциною. Для цього варто пройти три фази вже клінічних досліджень. Зараз підбирається в Україні якесь виробництво, де це може бути зроблено. 

Розробку вакцини та підприємство, яке цим займеться, Україна буде підтримувати, зокрема, фінансово.

За добу в країні виявлено 5 426 нових випадків коронавірусної хвороби. Із них на Полтавщині нових 180. Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА додає: чи не щодня цифра переходить позначку 100.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Якщо дивитися на тенденцію захворілих, то ми знаходимся по кількості захворілих і по кількості підтверджених випадків коронавірусу. А ще, на жаль, кількість медичних працівників, які хворіють, постійно збільшується.

Наразі велике навантаження на сімейних лікарів, адже вони найперші виявляють пневмонії в пацієнтів. Ліжок з апаратами ШВЛ вистачає, але у разі чого в області є 3 лікарні, які можуть переформатуватися лише під COVID та приймати лише цих пацієнтів. 

Загалом в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню (638 – у лікарнях першої хвилі та 95 – у лікарнях другої ). Це в межах 60%, але треба розгорнути додатково ліжок із кисневою підтримкою щонайменше до 80%, – зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. 

20 млн 300 тис гривень отримала Полтавська область із Фонду боротьби з коронавірусом. Відсьогодні ці кошти почнуть надходити до медичних закладів.

Стрічка новин