Голова київської районної в м. Полтава ЦВК шокована такою низькою явкою виборців

Чому люди не прийшли на вибори та які порушення зафіксували, розповіла голова київської районної в м. Полтава ЦВК  Олена Рєзвіна.

За словами Олени Рєзвіної, через карантинну ситуацію на голосування прийшло приблизно 20% виборців. Через COVID люди не бажають наражати себе на небезпеку. 

Усі експерти говорять про складність заповнення бюлетенів. Скільки їх було недійсних через цю ситуацію?

- Бюлетень не такий вже і складний. Там головне розібратися, де галочку поставити. Тоді твій голос недаремний і він зараховується за партію. 

Олена Рєзвіна і Сергій Блавацький Олена Рєзвіна і Сергій Блавацький

Також голова київської районної в м. Полтава ЦВК прокоментувала про забезпечення виборчих дільниць протиепідемічними засобами захисту.

- Міська влада забезпечила рукавички, маски, дезинфікуючий засіб для рук і поверхонь, безконтактний вимірювач температури. Це було виділено з матеріального резерву міста.

За даними представників «Опори», під час виборів були проблеми з матеріально-технічним забезпеченням, а саме: скриньок і кабінок для голосування не було в достатній кількості.

- Кабінками забезпечує ТВК як розпорядник коштів. Але іноді приміщення для голосування не відповідають вимогам. Наприклад, потрібно поставити 6 кабінок, які відповідають новому законодавству, тобто одна з них має бути 110 см шириною, щоб туди потрапила людина з порушенням здоров’я. Не кожна дільниця може розраховувати на таку кількість кабінок. Щодо скриньок, то ті, які були в невідповідному стані полагодили, тому з ними не було критичної ситуації.

Серед порушень було й те, що люди голосували по двох в одній кабінці.

- Звичайно, це порушення таємниці волевиявлення. Члени комісії мали не допустити до такої ситуації. Якщо ж у людини поганий зір, і допомагає родич, - то це не порушення. Але про це потрібно було наголосити членам комісії.

Подробиці - дивіться в сюжеті у випусках новин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію