Паралельно з виборами проходить опитування від президента України

Волонтери поза дільницями пропонують громадянам відповісти на 5 питань. Реакція виборців – різна: хтось дає відподі, хтось посилається на зайнятість, а дехто вдається до хуліганських дій. Деталі – у сюжеті. 

У засобах масової інформації та соціальних мережах почала з'являтися інформаці про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом України у день голосування. Адже у ролі волонтерів помічали дітей, яким немає 18 років.

Омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці у мережі Фейсбук пише:

Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть, є волонтерами.

З огляду на це звертаю увагу, що відповідно до статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність» волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Ігор Клименко, голова Національної поліції України 

- Існує зайвий ажіотаж та заклики до насилля. Але мушу сказати, що ніхто не має права погрожувати. Сьогодні зранку в Києві були погрози розправою нашій громадянці, яка приймала участь як волонтер в даному опитуванні. Наші громадяни всі мають рівні права. Поліція не грає у політичні ігри, ми виключно на стороні закону.

На своїй сторінці у мережі Фейсбук о 17 годині виклали пост:

ОПОРА на основі статистично репрезентативної кількості дільниць оцінила масштаб проведення опитування президента України Володимира Зеленського. Воно проводиться біля приміщень для голосування виборців і не є офіційною частиною місцевих виборів.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, які присутні на репрезентативній для усієї України кількості виборчих дільниць, опитування за ініціативою президента України проводилось біля приміщень для голосування 55% ДВК. 

Стрічка новин