ОПОРА розповіла про наймасовіші порушення на Полтавщині

На Полтавщині станом на 8-у годину із 1248-ми дільничних виборчих дільниць упродовж години не відкрилися 4-ри. За попередньою інформацією, дільничні виборчі комісії перераховували бюлетені. Ще 12 ДВК відкрилися із незначним запізненням на декілька хвилин, повідомляють правоохоронці. А ось представники спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області найбільш масовими порушеннями називають нестачу кабінок для голосування та виборчих скриньок. Сергій Блавацький – далі.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Їх має бути на маленьких дільницях 2, на середніх – 4, великих 6. Це ми масово фіксуємо. Також в Лубнах зафіксували відсутність плакатів з кандидатами на міського голову на дільницях, що також є одним з порушень забезпечення виборчого процесу.

За словами Костянтина Донченка, там, де були присутні представники ОПОРИ, всі ДВК відкрилися вчасно. Також в день тиші, та й в день виборів, спостерігалося чимало прихованої реклами, яку можна асоціювати з певними політичними силами, зокрема, і за кольоровою гамою.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Можливо, присутні кольорова гамма, яка схожа, але закон прямо не забороняє. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області 

- На даний момент немає відповідальності згідно чинного законодавства за приховану рекламу. Ці пробіли, можливо, будуть враховані на наступних виборах, і Верховна Рада внесе відповідні зміни щодо відповідальності саме за це.

Власне виборчий процес на Полтавщині відбувається спокійно, розповідає Юрій Сулаєв.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області 

- Ми отримали ряд повідомлень від громадян про імовірні порушення, всі вони зафіксовані, ми документуємо кожне з таких повідомлень, ретельно перевіряємо його і після перевірки надаємо відповідну правову оцінку діям тих чи інших осіб. Люди повідомляють про виявлення якогось банера в населеному пункті, який рекламує чиюсь політсилу, деякі інформують, що невчасно відкрилися ДВК.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- По області залишилося багато наліпок на стовпах, але поліції важко займатися, оскільки немає суб’єкту злочину, власника стовпів, споруд, стін з цим мають боротися комунальні служби, і власне самі кандидати, які б мали після себе підчищати свою агітаційну діяльність.

На території дільниць області чергують понад 2 700 поліцейських та працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Понад 500 працівників поліції та військовослужбовці Національної гвардії стежать за правопорядком в населених пунктах.

Правоохоронці закликають виборців під час волевиявлення сумлінно дотримуватися правил карантину. На вході до приміщення виборчої дільниці слід обов’язково надягнути захисну маску і триматися соціальної дистанції. Також радять взяти із собою антисептик для обробки рук і ручку для заповнення бюлетеня.

Стрічка новин