Як відбувається голосування у Житомирі

Виборчі дільниці без кабінок для голосувань, недоукомплектовані комісії та порвані бюлетені – так у Житомирі проходять місцеві вибори. Голови дільничних комісій масово повідомляють про незадовільне технічне забезпечення дільниць. Більше про перебіг місцевих виборів у Житомирі знає Лідія Дмитрашко.

У Житомирі 30 виборчих дільниць недоукомплектовані кабінками для голосувань. Подекуди вони взагалі відсутні. Члени комісій самотужки роблять імпровізовані місця для волевиявлення: з парт, стільців та спортивного інвентарю.

Людмила, голова дільничної виборчої комісії у Житомирі

- На нашу дільницю доставили кабінки о 10-ій годині вечора. Об 11-ій годині я власноруч збирала, оббивала тканиною. Деякі, так я знаю, що люди казали, що немає ще жодної кабінки – вони якось виходили з положення.

Ольга Матищак, голова дільничної виборчої комісії у Житомирі

- Вийшли з ситуації таким чином: що ми на відстані метр поставили столи для голосування. Потім через годину приїхали, нам десь об 10 зробили оці 2 кабінки. Ми вже поставили 2 кабінки, о них стол, стілець. В куточку стоїть окремий стіл, якщо хтось прийде з температурою, з ознакою якоїсь хвороби.

Через брак кабінок на дільницях масово відсутні окремі кабінки, для людей з підвищеною температурою та ознаками респіраторних захворювань. Втім, на дільницях усім вимірюють температуру та просять дотримуватися маскового режиму.

Світлана, член виборчої комісії у Житомирі

- У нас все, як треба: маски видаються, температура інфокрасним термометром вимірюється, руки люди обробляють. Спирт, серветки - все є, урна для масок використаних - так само є.

Попри невелику явку вранці, майже біля кожної дільниці спостерігаються черги з виборців. Все – через нестачу кабінок для голосувань та новий процес заповнення бюлетенів, кажуть члени ДВК.

Дмитро Лутай, член виборчої комісії у Житомирі

- Проблема номер один – брак людей. Комісія неудокомплектована - раз. Не вистачило нам кабінок по нашим статутом: мало бути хоча б 6 а їх 4. Тому великі черги, плюс багато бюлетенів. На вулиці багато людей – вони просто в очікуванні, коли освободяться кабінки. 4 бюлетеня: нові бюлетені, де треба ставити 2 галочки - люди розгублені, витрачають на це багато часу.

У Житомирі один з виборців так і не розібрався, як заповнювати бюлетені, і здійснив правопорушення.

Любов Петренко, голова дільничної виборчої комісії у Житомирі

- Викликали зараз наряд поліції: один із виборців не сподобались йому бюлетені – це моя особиста оцінка, щось йому не сподобалось, і він вийшов з кабіни і порвав на очах у всіх бюлетні.

Члени ДВК не змогли затримати провопорушника, втім, викликали поліцію, що склала акт. Чоловіку загрожує накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію