У Комітеті виборців назвали основні порушення під час голосування

У Комітеті виборців назвали основні порушення під час голосування

Перша проблема - порушення правил карантину.

З самого ранку дня виборів 25 жовтня, проводячи моніторинг виборчого процесу в країні, спостерігачі Комітету виборців України зафіксували їх п'ять основних проблем. Про це заявив під час брифінгу генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

Перше, на що звернули увагу спостерігачі, це порушення протиепідемічних заходів в день голосування. Також ними були зафіксовані факти незаконної агітації в більшості областей України.

"Деякі випадки можуть бути провокаційними. Але масив фактів у нас викликає занепокоєння", - підкреслив Кошель.

Ще одне грубе порушення - недопуск спостерігачів на окремі виборчі дільниці. КВУ відомі чотири факти недопуску спостерігачів.

Серед проблем називається і несвоєчасне відкриття виборчих дільниць, як завчасне, так і з запізненням.

КВУ також фіксує низку порушень, пов'язаних з президентським опитуванням, проведеним паралельно з місцевими виборами, і який повинен відбуватися за межами виборчих дільниць: є окремі факти псування анкет при проведенні опитування.

Опитування, на думку спостерігачів, проводиться "непрофесійним і аматорським способом", і його результати не повинні вважатися думкою громадян України. При цьому, опитування від президента ніяк не регулюється чинним законодавством, заявив Кошель.

На місцевих виборах працює близько однієї тисячі спостерігачів Комітету виборців України.

За заявою глави ЦВК України Олега Діденка, ці місцеві вибори є одними з найскладніших в історії України. За його словами, для проведення голосування утворили понад 29 тисяч виборчих дільниць, однак процес ускладнився тим, що вибори проходять в умовах пандемії.

Стрічка новин