Скільки виборець отримає бюлетенів та як їх правильно заповнювати

Ще більше семи годин будуть відчинені дільниці. Багато виборців ще не взяли участь у волевиявленні. Скільки бланків отримає кожен виборець та який колір відповідає тій чі іншій обласній, місцевій чи районній раді? Питання, що досі турбують багатьох. Про деталі нових правил голосування, які бланки отримує виборець та як їх не зіпсувати, дивіться далі.

25 жовтня місцеві вибори відбудуться до 1439 об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) – виборці обиратимуть мерів міст, голів селищ, сіл і територіальних громад (ОТГ) та депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах. У Полтаві, крім виборів міських голови і ради, відбудуться вибори районних у місті рад. 

Так на виборах полтавцям будуть видавати 5 бюлетенів різного кольору: 

- блакитного кольору - з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної ради;

- світло-зеленого кольору - з виборів депутатів районної ради;

- світло-жовтого кольору - з виборів депутатів міської ради;

- світло-сірого кольору - з виборів депутатів районної у місті ради;

- кремового кольору - з виборів депутатів сільської, селищної ради;

- світло-рожевого кольору - з виборів сільського, селищного, міського голови.

Бюлетень для голосування матиме ось такий виглчяд: ліворуч буде перелік партій, посередині - два квадратики для позначок, праворуч міститиметься пронумерований перелік кандидатів від партії, яку ви обираєте.

Тож перше. Спочатку ви обираєте партію, яку хочете підтримати. У порожньому квадраті навпроти повної назви цієї партії ви робите позначку, що засвідчує ваше волевиявлення.

Друге. Після вибору партії далі виборцю слід вписати номер кандидата в депутати, якого він підтримує (за бажанням виборця). У другому квадраті з нанесеним трафаретом виборець може вписати порядковий номер кандидата в депутати від партії, якого він підтримує.

Вам варто внести максимально точний номер, який зазначено поряд з прізвищем кандидата, якого ви підтримуєте. Наприклад: не 3, а 03; не 7, а 07. Цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок, який розкреслено у вигляді трафарету.

Третє. Бюлетень не буде вважатися дійсним, якщо: відсутня печатка відповідної дільничної виборчої комісії; якщо у виборчому бюлетені проставлено позначки навпроти назви декількох організацій партій; якщо не проставлено жодної позначки біля повної назви організації партії; якщо не відокремлено контрольний талон виборчого бюлетеня; якщо з інших причин неможливо встановити зміст волевиявлення виборця щодо підтримки виборчого списку певної організації партії.

Четверте. Виборець, який підтримує весь територіальний виборчий список кандидатів, це якщо: виборець поставив позначку в одному вікні, а цифру по трафарету написав у іншому; якщо у виборчому бюлетені проставлено неіснуючий порядковий номер кандидата в депутати в територіальному виборчому списку або інша позначка; якщо номер та позначка будуть змінені місцями.

Також варто зазначити, що на виборчу дільницю ви приходите зі своєю ручкою.

Стрічка новин