ТВК сформувала 6 виборчих округів в Полтавській міській ОТГ

5 вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес, тож Полтавська міська ТВК сформувала 6 округів, виходячи з відомостей про кількість населення, яке має право брати участь у голосуванні. Раніше у Полтаві були три виборчі округи.

Цьогорічні вибори голів і депутатів сільських, селищних та міських рад відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України і кількість виборців у громаді.

ТВК сформувала 6 виборчих округів в Полтавській міській ОТГ. 

До Полтавської міської ОТГ увійшли: Полтавська, Абазівська,  Бричківська, Валківська, Гожулівська, Пальчиківська, Сем’янівська, Супрунівська, Тахтаулівська, Чорноглазівська, Ковалівська сільські ради. При цьому, кількість депутатів, які обиратимуться в раду, не змінилася – 42 депутати. 

Тож відтепер Шевченківський район Полтави входитиме до 3 виборчих округів, а виборці Київського та Подільського районів голосуватимуть разом з мешканцями сусідніх сільрад.

На дільниці полтавці отрмають 5 бюлетенів. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження громадянської мережі «Опора» за виборами в Полт.обл.

- 4 – це бюлетені на вибори в ради, і один – міського голови. Які ради обирає Полтава: обласна рада, районна рада, міська та районна у місті рада. Ми маємо в місті Полтава три районні ради.

Всьго ж на Полтавщині діятиме: 

1254 дільниці 

Серед них:

- малих 552

- середніх 395

- великих 307

Як обираємо сільських, селищних та міських голів?

Обираємо за мажоритарною виборчною системою відносної або абсолютної більшості. 

Обраним сільським, селищним, міським головою міста з кількістю до 75 тисяч виборців визнається кандидат, який за результатами голосування отримав найбільшу кількість голосів виборців. А обраним міським головою міста з кількістю 75 тисяч і більше виборців, який отримав більше половини голосів.

Якщо жоден кандидат на посаду міського голови міста з кількістю 75 тисяч і більше виборців не отримав більше половини голосів, приймається рішення про призначення повторного голосування. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію