Причиною протікання даху будинку №20 по вулиці Калініна в Полтаві став ремонт покрівлі, який триває майже два місяці

Цими вихідними у квартирах йшла боротьба мешканців із затопленням дощовою водою. У деяких квартирах вода у прямому розумінні доходила до колін, а про естетичний стан стін та стель домівки яскраво свідчать брудні плями та звисаючі шпалери.

Те, що показали нам жителі 20-го будинку по вулиці Калініна, просто вражає. В результаті дощів, які пройшли останніми вихідними, їхні оселі перетворилися на фронти боротьби зі стихією. За словами людей, вода текла звідусіль - зі стелі, по стінах, з розеток та електродротів. Під час дощу у домівках намокли меблі та килими, останні, до речі, навіть плавали у воді, настільки високим подекуди був її рівень. Як розповів один з мешканців, Микола Миколайович, спеціально для боротьби з дощовою стихією з Гадяча приїхала його донька, але навіть разом вони не встигали вичерпувати воду, хоч працювали всю ніч. До того ж, по причині негоди людям відключили електроенергію, яку увімкнули лише сьогодні. Зіпсовані розетки, електродроти, шпалери, гіпсокартонні покриття - далеко не весь перелік урону, що нанесла погода мешканцям будинку. Проте звинувачувати природу в цьому - нелогічно. Причиною біди став ремонт даху будинку, який затіяли ще у липні. Як виявилося, плівка, яку натягнули на даху ремонтники, зовсім не врятувала людей та їх домівки. Більше того, цієї плівки не вистачило на всю будівлю. Замовником робіт є Головне управління капітального будівництва. Людям пообіцяли, що ремонт даху проведуть якісно та в заплановані строки.

Все це обіцяли зробити до 15 вересня. Проте мешканці зазначають - до обіцяної дати роботи не завершать, тому що там, на даху, лише голі стропила. А тим часом дощі продовжуються, і люди боряться з водними потоками. Інколи ж мешканці навіть стають заручниками цього лиха.

Найбільше не пощастило тим господарям, котрих в ці дні не було вдома - їхні квартири позаливало повністю. Люди розповіли, що одна мешканка поїхала з міста й не залишила ключів сусідам. Коли ж її син прийшов до хати, то побачив, що квартира затоплена і навіть уся в диму через замикання електромережі. На щастя, займання не відбулося, інакше збитки були б набагато більшими. Роботи на даху продовжуються, дощі теж. Мешканці заявляють, що обов'язково покличуть спеціальну незалежну комісію, щоб та дала експертну оцінку нанесених збитків.

А ми тим часом звернулись до керівника Головного управління капітального будівництва МВК Володимира Годні. Саме це відомство і було замовником ремонтних робіт.

Неготовність генпідрядника вилилася, в обох розуміннях цього слова, затопленнями квартир трьох будинків. Володимир Годня запевнив, що усі роботи завершать до Дня міста. Міський голова Андрій Матковський особисто взяв цю ситуацію під контроль. Справа в тім, що цього року держава прийняла програму реконструкції старих будинків, але повністю на ці цілі кошти ще не надійшли. Тому градоначальник на нараді прийняв рішення про дофінансування ремонту цих домів з міського бюджету. А генпідрядники, які не були повністю готові до дощів, звичайно, не залишаться без покарання.

Вже сьогодні зі столиці мером міста була замовлена вантажівка із профнастилом для будинку номер 22, що по вулиці Калініна. А завтра така ж вантажівка привезе ще такого ж матеріалу для двадцятого будинку. Трохи пізніше цим настилом покриють дах будинку по Великотирнівській, 10/61.

Стрічка новин