25 жовтня Україна переходить на зимовий час

25-го жовтня о четвертій ранку стрілки годинника переведуть на годину назад. Країна перейде на зимовий час. Але про доцільність переводу годинників двічі на рік нині й досі сперечаються. В Україні у 2011 році намагалися відмовитися від цієї практики. Проте, таке нововведення сприймають не всі. Як реагують полтавці на перехід на зимовий час, дивіться у наступному сюжеті.

25-го жовтня в Україні знову переводять годинник, але вже на зимовий час. А це значить, що спатимемо ми на одну годину більше. Утім, звикатимемо до нового часу десь до двох днів, говорять психологи.

Ольга Шило, психолог

- Більшість людей саме цей осінній перехід сприймають більш позитивно, ніж весняний. Але все ж таки люди, у яких біологічний годинник важко перебудовується, у нас виробляються певні гормони сну. Ми звикли, наприклад, лягати об 11 годині, то вже о 10 годині ми вже будемо відчувати, це бажання заснути.

Більшість полтавців на зміни у часі реагують спокійно, та все ж говорять: краще годинник не переводити, адже це травмує їхній організм.

Ольга, полтавка 

- Важкувато, годину не досипаємо, ми вже якось по звичці в один час встаємо, а зараз, звісно, буде важко. Ну адаптуємося швидко, все рівно потрібно вставати, нічого так нормально.

Анастасія, полтавка

- Нормально, не можу сказати, що погано, звичайно. Ну на мене це поки що ніяк не вплине, напевно, незвично буде. Це ми на годину будемо більше спати? А, ну тоді нормально.

Надія, полтавка

- Я думаю, годинник не потрібно міняти, воно нічого гарного для організму для нас не дають. Навіть дітям у школу, і навіть увечері.

Яна, полтавка

- Важко, якщо чесно. Не перелаштувалася, хочеться ще спати, не хочеться одягати теплі речі, хочеться ще канікул. Я вважаю, що краще залишити, як є, і не переводити надалі, щоб це був один стабільний час.

Психолог Ольга Шило зазначає: не варто налаштовувати себе на негатив. А краще навпаки, приділити собі більше часу. 

Ольга Шило, психолог

- Все ж таки цілий рік світловий день міняється. Влітку, взимку і кожен день на якусь там хвилинку він змінюється. І тому організм потихеньку підлаштовується. Тому адаптуватися і пристосовуватися у нас заложено нашою біологічною природою.

Але якщо ви все таки будете страждати безсонням, психолог радить прийняти ванну, смачно поїсти та привести до ладу свої думки.

Стрічка новин