Завершили реконструкцію Чорнухинського ліцею ім.Г.Сковороди

В рамках президентської програми «Велике будівництво» днями завершилася реконструкція Чорнухинського ліцею імені Григорія Сковороди. На утеплення фасаду спрямували субвенцію з державного бюджету на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» та кошти місцевого бюджету. Роботи виконані вчасно, констатував голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, який відвідав навчальний заклад під час робочого візиту.

Зараз в цьому опорному закладі навчаються близько 300 дітей. За словами директорки ліцею Любові Саражин, саме ж приміщення звели в 1972 році.

Любов Саражин, директорка Чорнухинського ліцею ім.Г.Сковороди

- Після того, як побудували це приміщення, якихось вагомих коштів не вкладалося. Вже пройшло багато років, і сучасне життя вимагає іншого вигляду школи, іншого енергозбереження, ефективності і наповнюваності кабінетів, класів.

2003-го року школу відключили від централізованого опалення та у  дворі встановили автономну котельню. Це дало суттєву економію енергоресурсів та, відповідно, заощадження коштів. Чотири роки тому тут замінили вікна. Звісно, сприятиме енергозаощадливості й якісне, з дотримання всіх технологій утеплення фасаду. Будівельники провели гідроізоляцію, утеплили цокольну частину приміщення, фасад об’єкта, нанесли декоративну штукатурку і покрили стіни акриловою фарбою. Та й сам ліцей став естетичніше виглядати, розповідає директорка закладу, та наголошує ще на потребі ремонту харчоблоку.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У подальшому ми плануємо зробити так само в рамках президентської програми «Велике будівництво» наступні етапи ремонту і покращення навчання дітей. Тому що якість навчання, матеріально-технічна база – це вклад у нове покоління. Тут ще треба зробити, ми розмовляли з очільником цього закладу щодо спортивного майданчику, ремонту харчоблоку.

Спільними зусиллями це можна зробити, наголосив Олег Синєгубов, та додав, що саме на місцях треба проявляти ініціативу і готувати та подавати відповідні проєкти. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Коли ми у 2019 році збирали проєкти, щоб включити до програми президента України, то ми зіткнулися з тим, що проєктів замало. Крім того, були факти, коли ми деякі навчальні заклади включали, а потім мали приймати рішення щодо заміни, тому що, на жаль, місцева влада показувала свою неефективність. Тут зовсім інший приклад, тут спільними зусиллями ми це зробили вчасно, і до 25 жовтня, як і було заплановано.

Область завжди готова підтримувати місцеву ініціативу та виділяти кошти на умовах співфінансування, зазначив Олег Синєгубов. 

Любов Саражин, директорка Чорнухинського ліцею ім.Г.Сковороди

- Хотілося ще змінити фасад старої будівлі школи, де навчається 138 учнів з 1 по 4 класи. Це пам’ятка архітектури, і тому потрібно врахувати заміну вікон і не змінити зовнішнього вигляду після реконструкції. Разом з тим хотілося, так як наш ліцей є опорним закладом в районі, побудувати смугу перешкод для уроків «Захисту України». 

За два роки виповниться 300 років від дня народження Григорія Сковороди. За словами керівництва району, тут хотіли б відзначити цей ювілей земляка як мінімум на обласному рівні. Вже створена робоча група, яка напрацьовує ідеї. За словами Олега Синєгубова, про це він вже мав розмову із Прем’єр-міністром. Полтавцям треба надати відповідні пропозиції й розробити план заходів. На урядовому ж рівні ініціативу з відзначення 300-річчя Григорія Сковороди підтримують.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію