У Києві презентували мобільний додаток Track Holodomor History

Він розповідає про столицю під час голодомору. Додаток є інформаційно-туристичним: завдяки ньому можна прокласти власний маршрут по локаціях та поринути в історію 1930-х років. На презентації побувала і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Історія та екскурсія в телефоні: У Києві презентували додаток Track Holodomor History. Він розповідає про столицю під час голодомору. З мобільним помічником можна проглянути локації Києва та дізнатися про їх історію у 1930-х роках. Уся інформація діджиталізована, розповідають куратори проєкту.

Ірина Курганська, кураторка проєкту Track Holodomor History

- Зберіглося кілька щоденників тих часів, вони були начитані, і в нас там є аудіозаписи. Тобто, ідуть текстові фрагменти, ідуть аудіозаписи, ідуть фотографії. Крім цього, ми у певних історіях попросили згадати й про художницю, яка створила комікси для цих історій. І 6 історій мають візуальне графічне втілення.

Під час перегляду локацій запланованим маршрутом користувачам додатку буде відкриватися додатковий контент, що стає доступним тільки в межах 400 метрів від локації. Додаток розроблено на основі архівних матеріалів, фотокарток та спогадів очевидців національного геноциду. 

Юлія Коцур, заступниця генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду

- Це все оцифровано, це все у смартфоні. Тобто, кожен охочий може пройтися маршрутом Києва, подивитися про ці історичні будівлі. Як вони виглядають зараз і як вони виглядали в 30-х роках. Тим більше, це все підкріплюється документами, свідченнями очевидців. В рамках реалізації цього проєкту команда музею працювала в архівах, використовувала фото, які були в нашому музеї.

Над додатком працював Музей Голодомору понад 4 місяці. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Яніна Алєєва, кураторка, провідна фахівчиня з управління проєктами Українського культурного фонду

- Такі теми – вони не дозволяють легковажності. І це дуже велика така відповідальність і виваженість. А розголос надзвичайно важливий, тому що мені, як і більшості українських людей, дуже сильно болить. Особливо болить, коли люди не хочуть про це чути і знати. Це потребує дійсно якихось новітніх, цікавих іноваційних підходів для того, щоб цю тему популяризувати, якщо можна так про це висловитися.

Додаток розрахований на широку аудиторію: він буде цікавий як киянам, так і гостям столиці.

Ірина Курганська, кураторка проєкту Track Holodomor History

- Він також може бути вузькоспеціалізованим: він буде цікавий історикам, студентам і вчителям історії, які можуть на основі цього додатку проводити позашкільні заняття, вони можуть використовувати ці марштури. 

Мобільний додаток Track Holodomor History вже доступний українською та англійською мовами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію