У Києві презентували мобільний додаток Track Holodomor History

Він розповідає про столицю під час голодомору. Додаток є інформаційно-туристичним: завдяки ньому можна прокласти власний маршрут по локаціях та поринути в історію 1930-х років. На презентації побувала і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Історія та екскурсія в телефоні: У Києві презентували додаток Track Holodomor History. Він розповідає про столицю під час голодомору. З мобільним помічником можна проглянути локації Києва та дізнатися про їх історію у 1930-х роках. Уся інформація діджиталізована, розповідають куратори проєкту.

Ірина Курганська, кураторка проєкту Track Holodomor History

- Зберіглося кілька щоденників тих часів, вони були начитані, і в нас там є аудіозаписи. Тобто, ідуть текстові фрагменти, ідуть аудіозаписи, ідуть фотографії. Крім цього, ми у певних історіях попросили згадати й про художницю, яка створила комікси для цих історій. І 6 історій мають візуальне графічне втілення.

Під час перегляду локацій запланованим маршрутом користувачам додатку буде відкриватися додатковий контент, що стає доступним тільки в межах 400 метрів від локації. Додаток розроблено на основі архівних матеріалів, фотокарток та спогадів очевидців національного геноциду. 

Юлія Коцур, заступниця генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду

- Це все оцифровано, це все у смартфоні. Тобто, кожен охочий може пройтися маршрутом Києва, подивитися про ці історичні будівлі. Як вони виглядають зараз і як вони виглядали в 30-х роках. Тим більше, це все підкріплюється документами, свідченнями очевидців. В рамках реалізації цього проєкту команда музею працювала в архівах, використовувала фото, які були в нашому музеї.

Над додатком працював Музей Голодомору понад 4 місяці. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Яніна Алєєва, кураторка, провідна фахівчиня з управління проєктами Українського культурного фонду

- Такі теми – вони не дозволяють легковажності. І це дуже велика така відповідальність і виваженість. А розголос надзвичайно важливий, тому що мені, як і більшості українських людей, дуже сильно болить. Особливо болить, коли люди не хочуть про це чути і знати. Це потребує дійсно якихось новітніх, цікавих іноваційних підходів для того, щоб цю тему популяризувати, якщо можна так про це висловитися.

Додаток розрахований на широку аудиторію: він буде цікавий як киянам, так і гостям столиці.

Ірина Курганська, кураторка проєкту Track Holodomor History

- Він також може бути вузькоспеціалізованим: він буде цікавий історикам, студентам і вчителям історії, які можуть на основі цього додатку проводити позашкільні заняття, вони можуть використовувати ці марштури. 

Мобільний додаток Track Holodomor History вже доступний українською та англійською мовами.

Стрічка новин