Із 26 жовтня «червоний» рівень епіднебезпеки – у 100 адмінодиницях

В Україні – 7517 нових випадків COVID-19. Із них на Полтавщині 316. Із 26 жовтня «червоний» рівень епіднебезпеки діятиме у 100 адмінодиницях. Полтава залишається у «червоній» зоні. Відповідне рішення прийняла Державна комісія з питань ТЕБ та НС на своєму засіданні 23 жовтня. Як буде проходити голосування та чи отримали доплати медики? Далі у сюжеті.

Усі заклади охорони здоров’я отримали кошти для виплати медикам запроваджених з 1 вересня надбавок. За вересень було перераховано 1,270 млрд грн, жовтень - 1,190 млрд грн. Про це повідомив під час брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

Наразі медики працюють у посиленому режимі, адже кількість хворих зростає.

До 9 обласних центрів, в яких встановлено «червоний» рівень, потрапили ще два - Рівне та Миколаїв. Отже, він діятиме у 11 обласних центрах: Чернівцях, Рівному, Хмельницькому, Чернігові, Харкові, Сєвєродонецьку, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Івано-Франківську та Тернополі. У день же виборів люди та особи, які забезпечують виборчий процес та перебувають у приміщенні виборчої комісії, зобов’язані носити захисну маску, щоб убезпечити себе від коронавірусної хвороби. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Ці місцеві вибори відбудуться по всій країні, незалежно від того, який рівень епідемічної небезпеки встановлений в місті або в районі. І для міністерства охорони здоров'я ці вибори важливі з точки зору здоров'я громадян. Для нас дуже важливо, щоб вони пройшли безпечно.

Під час голосування виборцю необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу.

МОЗ закликає громадян під час голосування обов’язково перебувати в масці та дотримуватись дистанції не менше ніж 1-1,5 м. 

Стрічка новин