У Лубнах реконструюють приймальне відділення лікарні інтенсивного лікування

В рамках президентської програми «Велике будівництво» на Полтавщині планується ввести в експлуатацію 8 приймальних відділень. В Полтавській обласній лікарні ця робота вже завершена. В чотирьох незабаром розпочнуть будівництво, а по трьох тривають роботи. Серед них – відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги комунального підприємства «Лубенська лікарня інтенсивного лікування». З перебігом його реконструкції ознайомився голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

В Лубнах, окрім реконструкції приймального відділення, тривають роботи з переобладнання терапевтичного відділення під відділення невідкладних станів. Все це робиться в рамках реформування системи охорони здоров’я. Адже тут повинна бути можливість госпіталізувати пацієнта на ліжко та провести швидке медичне обстеження від кількох годин до доби, розповідає головний лікар комунального підприємства «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Сергій Наталенко.    

Сергій Наталенко, головний лікар КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» 

- Потужність цього відділення – тут повинно бути і ультразвукове обстеження, рентгенографія, комп’ютерна томографія, ендоскопічне обстеження, і на період цього обстеження пацієнт може знаходитися на цих тимчасових ліжках, щоб потім визначити, де він буде продовжувати лікування.

А ще додатково, поряд з палатами інтенсивної терапії, тут планують розмістити операційну. В цьому теж є нагальна потреба, адже поряд проходити швидкісна траса Київ-Харків, де нерідко трапляються аварії. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Держава виконала своє зобов’язання, повністю ця програма профінансована, надійшло до місцевого бюджету прямої державної субвенції 7,2 мільйони гривень, місцевий бюджет так само профінансував повністю. Тобто, зараз лише питання, щоб правильно, швидко організувати будівельну частину.

Сергій Наталенко, головний лікар КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» 

- Роботи йдуть, будівельники поступово освоюють ці кошти, як на нас, замовника – Управління охорони здоров’я – нам хотілося швидше, і швидше, і швидше. Але в силу своїх обставин, планів будівельники їх виконують. Під час руйнації першого відділення частково були порушені тепломережі, але до початку опалювального сезону вони були відновлені. Ремонт, що проводиться на першому поверсі, не вплинув на тепло в приміщенні лікарні.

Лубенська лікарня інтенсивного лікування надаватиме послуги не лише мешканцям міста, Лубенського району, а й прилеглих населених пунктів з інших районів, зазначає народний депутат України Анастасія Ляшенко, та наголошує, що особисто тримає це питання на контролі.

Анастасія Ляшенко, народний депутат України   

- Я не просто народний депутат, я в цьому місті народилася, проживаю фактично, обслуговуюся так само в цій лікарні, всі мої близькі, рідні також отримують медичні послуги тут, тому для мене цей об’єкт не менш важливий, ніж для будь-якого іншого мешканця. Прикладемо всіх зусиль, об’єднаємо всі гілки влади, не дивлячись ні на які політичні переконання. Це дійсно стратегічно важливий об’єкт, який сьогодні потребує підтримки всіх гілок влади.

Вже повністю розроблена проєктно-кошторисна документація. Але роботи будівельникам ще чимало. Тож голова ОДА порадив всім причетним пришвидшити роботи та щотижня проводити відповідні наради, аби вчасно здати об’єкт в експлуатацію.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми просимо підрядника зазвичай пришвидшити це все, бо ще є проєкти коригування, певні перенесення деяких кімнат, але я вважаю, що найближчим часом це все буде швидше зроблено, і десь через місяць-півтора ми вже можемо показати цей об’єкт на завершальній стадії і зможемо сюди завозити медобладнання.

Власне лікарі сподіваються, що приймальне відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги буде введене в експлуатацію до кінця року. Сама ж Лубенська лікарня визнана опорною та має обслуговувати за рік близько 200 тисяч пацієнтів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію