Поліцейські готові до забезпечення правопорядку під час проведення місцевих виборів

Виборча кампанія до місцевих органів влади добігає кінця. Завтра в Україні – день тиші. Потім – голосування, підрахунок голосів та встановлення результатів. Деталі – у сюжеті.

Наразі поліція переведена на посилений варіант несення служби, а відтак, заступила на забезпечення правопорядку під час виборчого процесу.

Андрій Крищенко, начальник поліції Києва 

- Взагалі за час передвиборчої кампанії в Києві складено 230 протоколів за різні адміністративні правопорушення, з яких 206 уже направлено до суду. Крім цього, 60 фактів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Загалом на території столиці створено 1 105 дільничних виборчих комісії. З моменту завезення і до повного вивезення бюлетенів на всіх ДВК майже 4500 поліцейських у цілодобовому двозмінному режимі нестимуть службу. 

Радник Міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк повідомив про перебіг виборчої кампанії в цілому по країні. 

Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ України 

- Станом на сьогодні по Україні зареєстровано 508 кримінальних проваджень, з яких 253 пов’язані безпосередньо з порушенням виборчого законодавства.

Він також зауважив, що правоохоронці стежитимуть за порядком і під час проведення опитування, ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським.

Загалом під час виборчої кампанії до поліції надійшло 7048 заяв, пов'язаних з виборчим процесом. 

556 кримінальних проваджень – за підкуп виборців, перешкоджання здійснення виборчого права та надання неправдивих відомостей до Держреєстру виборів 

1581 адмінпротоколів

Завтра ж в Україні – день тиші, якого мають дотримуватися кандидати та ЗМІ. 

Олег Зонтов, медіаексперт, генеральний директор телеканалу «Центральний» 

- Згідно норм чинного законодавства та виборчого кодексу о 24 годині з п'ятниці на суботу напередодні Дня виборів будь-яка політична чи передвиборча агітація забороняється. І тому як у нас на телеканалі, так і у всіх колег вона має бути вилучена. А в неділю ми будемо працювати у посиленому режимі, бо всі наші журналісти будуть працювати на висвітлення перебігу виборів. Робота якісна у цей день журналістів буде сприяти проведенню чесних та прозорих виборів.

Стрічка новин