24 жовтня в Україні розпочнеться так званий «день тиші»

Це день перед виборами та безпосередньо сам день виборів. У цей період заборонена будь-яка агітація кандидатів у депутати та мери міста. Заборона діє для того, аби уникнути впливу на думку виборців. Яка ситуація з агітаційною рекломою у Полтаві, дивіться у наступному сюжеті.

Уся передвиборна агітація має закінчитися опівночі 24-го жовтня. У «день тиші» у Полтаві на білбордах, сітілайтах, стовпах та по вулицях не має бути реклами у вигляді гасел, реклами, яка містить згадки про кандидатів, та реклами, яка стилізована під агітацію будь-якої партії.  

Аліна Кондратенко, старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Полт.обл.

- Це день, коли заборонено розміщувати будь-які агітаційні матеріали, будь-які роздаткові матеріали, які можуть вплинути на вибір людину у день виборів. На сьогоднішній день у нас усі виборчі дільниці забезпечені працівниками поліції, тобто, всюди забезпечена охорона громадського порядку. 

У разі виявлення правопорушення, яке стосується виборчого процесу, на місце буде викликатися слідчо-оперативна група. В обов’язковому порядку повідомляється ситуаційний центр, працівниками поліції на місці вчинення правопорушення забезпечується охорона громадського порядку.

Аліна Кондратенко, старша інспекторка відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Полт.обл.

- До приїзду слідчо-оперативної групи. У разі виявлення будь-якого правопорушення, яке стосується виборчого процесу, це можуть бути рекламні банери вздовж проїзної частини, сітілайти, будь-які роздаткові матеріали, які містять символіку, будуть притягатися як організатори, так і люди, які безпосередньо здійснювали порушення чинного законодавства.

У Полтаві рекламні агентства добре знають, що таке «день тиші», тому закон виконують чітко.

Юрій Бойко, власник рекламної агенції «Бойко»

- Ми добре знаємо Рекламне законодавство, закон «Про рекламу», тим більше, що зараз у нас діє новий Виборчий кодекс, ми його вивчали про те, як повинна надаватися передвиборча агітація, і ми чітко знаємо, що завтра у нас «день тиші».

Юрій Бойко зазначає: вже активно знімають усю агітаційну рекламу по всьому місту.

Юрій Бойко, власник рекламної агенції «Бойко»

- Встигаємо, звісно, це певна напруга для безпосередньо робітників, які займаються цією роботою, які лізуть на вишку чи драбину і обдирають чи заклеюють її. У Полтаві хлопці з напругою, але встигають.

Всю іншу агітаційну рекламу, яку розклеювали в неналежних місцях, повинна прибрати партія, яка надрукована на цих листівках.

Стрічка новин