Карантин – не перешкода для розмови з письменником

До Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітав сучасний український письменник Степан Процюк. Це автор з Івано-Франківська, який має понад 30 книг різного жанру загальним накладом – понад 100 тисяч примірників. Тож полтавці могли в форматі онлайн поговорити та поставити питання автору.

Проєкт «Бібліотечні акценти» спрямований на відкриття нових імен письменників та знайомство читача з новими виданнями.

- Сьогодні я тримаю в руках книгу, котра щойно побачила світ у 20 році. Це збірка ессе «Відкинуті та воскреслі». Це ессе про письменників. Я думаю, може зацікавити будь-кого, хто небайдужий до української історії, літератури і культури загалом».

Степан Процюк має свій YouTube канал «Письменник про письменників», де в живих розповідях знайомить з відомими і незнаними сторінками української літератури, письменниками та їх творами. 

Степан Процюк, письменник 

- Щодо українських письменників і їхніх душ, то тут найперше треба говорити не про їхню особливість, хоча я тут найперше про це говорю в цій книзі. Величезний розділ. Ось бачите фото: Панаса Мирного, Івана Франка, Нечуя-Левицького, Миколу Зерова, Григора Тютюнника, Лесю Українку, Василя Симоненка, Семенка та Куліша. Але найперше варто говорити про існування письменства в тоталітарній системі. 

Несподівані ракурси добре знайомих постатей захоплюють і бентежать.

Друга частина видання – авторська реакція на сучасні суспільні події в Україні. Фінальний розділ – найсвіжіші інтерв’ю із автором.

У письменника ще багато планів. Готується до друку новий роман «Пальці поміж піском» про вплив тоталітаризму на свідомість та роль митця в системі.

Стрічка новин