Дні кар'єри у форматі онлайн

ПУЕТ уже другий рік поспіль є базою і власне співорганізатором проєкту, який проводиться за підтримки Представництва ЄС в Україні. Захід змінив лише формат, усі учасники будуть цьогоріч онлайн ділитися досвідом. Як пройшла панельна дискусія та тренінги – далі у сюжеті.

День кар’єри ЄС – це  щорічний захід, де представники мереж Європейського Союзу, бізнесу, влади, освіти обговорюють впровадження стандартів та європейських практик в Україні, участь у програмах Європейського Союзу для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей. Проводять у форматі онлайн, адже університет – на дистанційному навчанні. 

- Сьогодні на нашому заході присутні Денис Черніков - менеджер «Іформаційна підтримка мереж ЄС в Україні», Олександр Манжура - проректор з наукової роботи ПУЕТ, Світлана Нестуля - директорка Навчально-наукового інституту лідерства ПУЕТ, представники органів місцевого самоврядування, Сергій Рибалко, фахівець з освіти з Полтавської ОДА.

Дні кар'єри ЄС в Україні спрямовані на популяризацію європейських підходів та стандартів. Обговорювали компетентності, які мають отримати молоді люди, щоб бути конкурентноспроможними на ринку праці. 

Світлана Нестуля, директорка Навчально-наукового інституту лідерства ПУЕТ

- Для нас це дуже важливо. Чому? Бо всі знають, що наш університет, Полтавський університет економіки та торгівлі, є інноваційним університетом, і наш ректор Олексій Нестуля завжди спрямовував роботу колективу, щоб в центрі нашої освітньої діяльності стояв студент.

Тож в університеті запроваджено практикоорієтоване та студентоцентричне навчання. А 12 років тому в університеті зрозуміли, щоб підготувати конкурентноспроможних фахівців, важливо шукати нові підходи до освітього процесу. Тож у молоді розвивають практичні навички, які допоможуть студентам та випускникам не лише працевлаштуватися, а й кар’єрно рости. До цього списку відносять ефективну комунікацію, креативність,  критичне мислення та уміння працювати в команді. Тож на ці компетентності спрямована робота університетської спільноти. 

Світлана Нестуля, директорка Навчально-наукового інституту лідерства ПУЕТ

- Наші студенти мають дуже багато програм стажування. Програми нашого університету уніфіковані і адаптовані до програм європейських освітніх закладів, і ми на сьогодні маємо можливість обміну, і у нас є дуже багато таких програм обміну із європейськими навчальними закладами. Зокрема, Франція, Німеччина, Італія.

Захід проводиться за підтримки Представництва Європейського союзу і є дуже цінним для університету, оскільки він дає можливість розширювати свої горизонти і налагоджувати спільну співпрацю задля молоді. 

А це студенти, які отримали досвід навчання за кордоном. Вікторія Плахтюк стажувалася в Німеччині, а Анастасія Котенко навчалася за програмою мобільності в Римському університеті Сапієнца в Італії. 

- Ми працювали в чотирьохзірковому готелі. Це невеличкий сімейний готель. На жаль, в перший рік наші знання німецької були мінімальні. Ми працювали переважно в ресторані і мали можливість примінити наші практичні знання на практиці. Мали можливість познайомитися з цікавими людьми, а ще подорожувати. Повернувшись додому в Україну? ми вирішили, що обов'язково маємо повернутися ще раз туди. Тож відправилися ще раз туди в 2019 році.

Друга частина заходу була присвячена проведенню онлайн тренінгів з підприємництва, управління конфліктами та проєктного менеджменту. Тренери – співробітники університету – Ігор Юрко, Юрій Іванов, Оксана Делія, Інна Пахомова.

Стрічка новин