Майже 40% жінок до діагнозу не знали про рак молочної залози

Така ситуація типова для всієї України. Для половини пацієнток витрати на лікування вагомі або катастрофічні, а через пандемію коронавірусу майже кожна 5-та жінка відкладала візит до лікаря. Опитування провів Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Разом проти раку». 

Головна причина високих показників, хворих на рак, - це пізнє виявлення новоутворень. Запобігти недузі і знайти рак на ранній стадії можуть профілактичні регулярні обстеження. 

Олександр Резнік, представник Фонду «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва

- Опитування проводилось методом віч-на-віч на виході біля обласних диспансерів. Це було вчинено, щоб треті особи не вчинили тиск на респондента. Відповіді були анонімні, щоб отримати об'єктивні результати.

Опитування провів Фонд «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва за ініціативи ВГО «Разом проти раку» у 5 областях України. У ролі респондентів - по 100 жінок на кожну область. 

Тож статистика опитаних наступна. 

Олександр Резнік, представник Фонду «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва

- 29 опитаних - віком 40-49 років. 26% - віком 50-59 років. Категорії 30-39 років та 60-69 років виявились майже однаковими. 16 і 18%. Жінок до 29 років виявилось лише до 2%.

За статистикою, говорять фахівці: 

37% жінок запідозрили пухлину шляхом самообстеження

24% - під час цільового профобстеження

20% - випадково

17% - під час лікування іншої хвороби.

Водночас, лише 11% пацієнток сказали, що лікувальний заклад забезпечив їх усім, що було необхідно в процесі лікування,

а 33% вказали, що медзаклад абсолютно не забезпечив жодним засобом чи процедурою. 

Ірина Микичак, заступниця Міністра охорони здоров’я

- Проведення таких днів та місячників такої акцентованої уваги до тої чи іншої проблеми, вони насправді підвищують зацікавленість наших пацієнтів, прихильність нашого населення до ранньої діагностики та виявлення хвороби на ранніх стадіях.

Стрічка новин