Виборчий процес на Полтавщині очима ЗМІ

До Дня тиші залишився один день, і засоби масової інформації та кандидати мають дотримувати встановлених законодавством вимог. Як проходив виборчий процес на Полтавщині на телерадіокомпаніях, та як вони працюватимуть 25 жовтня, у день волевиявлення, розповість Анна Ружін.

Виборча кампанія на Полтавщині проходить стабільно, аналогічно до попередніх виборів, зазначила представниця національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області Лілія Миронович.

Лілія Миронович, представниця національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області 

- Переважна кількість телерадіоорганізацій, а їх близько 30, по області беруть участь у висвітленні виборів. Вони своєчасно опублікували свої розцінки, дотримуються чинного законодавства. Ми як представництво національної ради України з питань телебачення та радіомовлення постійно моніторимо процес і надаємо відповідні консультації.

При національній раді діє робоча група нагляду за дотриманням виборчого законодавства телерадіоорганізаціями під час виборчої кампанії. 

Лілія Миронович, представниця національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області 

- За даними попередніх кампаній, які публікували центральні та територіальні виборчі комісії, суттєвих порушень на Полтавщині не було виявлено. Будемо сподіватися, що так буде і цього разу. Хоча, звичайно, вибори ще не закінчилися. Тому будемо пильно стежити за тим, щоб все було у правовому полі.

Також під час виборчого процесу журналісти повинні розрізняти свої матеріали та політичну агітацію і, відповідно, маркувати це у своїх виданнях. 

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

- Закликаємо колег дотримуватися професійних вимог, етичних вимог і зокрема законодавства. Ну і, насамперед, цінувати повагу аудиторії до ЗМІ. І відповідна аудиторія та громадяни, вони мають право знати і розуміти той чи інший матеріал. Його писав журналіст з метою всебічного повного інформування, чи, можливо, він опублікований безпосередньо на замовлення тієї чи іншої політичної партії чи кандидата. 

У журналістській організації наголошують, що карантинні заходи не мають бути пересторогою для допуску журналістів на дільниці. Адже, відповідно до роз’яснень МОЗ, на виборчу дільницю не поширюється норма про кількість людей на квадратний метр, тому не обмежується присутність спостерігачів та журналістів. Відповідно, недопуск працівників ЗМІ на виборчу дільницю буде розцінено як  перешкоджання журналістській діяльності, за що передбачена відповідальність.

Олег Зонтов, медіаексперт, генеральний директор телеканалу «Центральний» 

- Ці місцеві вибори вперше проходять згідно нового виборчого законодавства. З одного боку, це дуже добре, а з іншого – це викликає певні питання у багатьох, і можливі як помилки, так і навмисні маніпуляції. І роль ЗМІ тут є приорітетною, бо ми як телебачення постійно роз'яснюємо і показуємо, як ці бюлетені повинні бути заповнені, як вести себе на виборчих дільницях. А ще одна є сторона виборчого процесу, коли журналісти працюють на виборах,  вони повинні дотримуватись певних журналістських стандартів. А це головне. Це об'єктивність та неупередженість.

Сергій Томіленко додає: НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 25 жовтня.

До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності, стали жертвами нападів, блокування приміщення тощо.

Стрічка новин