Спостереження за виборчим процесом у Полтаві

Наприкінці передвиборчої гонки громадянська мережа ОПОРА представила своє дослідження, як поводили себе майбутні кандидати усіх рівнів у часи агітації. І, як виявилось, більшість із них порушила Виборче законодавство. Які саме зафіксували порушення у Полтаві та скільки склали адміністративних протоколів правоохоронці, знає наша кореспондентка Євгенія Манич.

З початку серпня Громадська мережа ОПОРА проводила моніторинг передвиборчої кампанії кандидатів у Полтаві. І, як виявилось, не дарма. Адже виборчу кампанію, говорять представники ОПОРИ, кандидати усіх рівнів провели не без порушень.

Костянтин Донченко, обласний координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА

- Полтава була найбільш активна. У Полтаві було найбільше кандидатів, найбільше технологій використано, і тут же ОПОРА фіксувала найбільше порушень, які повідомляла у Національну поліцію. Це пов’язане із тим, що у Полтаві наразі немає чинного очільника, міського голови. Відповідно, кандидати за це місце, вони боролися дуже активно.

Так ОПОРА виявила: агітаційні матеріали без вихідних даних, роздавання кришок, нові смартфони, концертні програми та непрямий підкуп виборців.

Костянтин Донченко, обласний координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА

- Загалом за час виборчої кампанії ОПОРОЮ було зафіксовано 56 можливих дій за ознаками порушення, і відправлені відповідні звернення до органів Нацполіції.

Від початку самої передвиборчої кампанії, яка стартувала 5-го вересня, до поліції Полтавщини надійшло понад 200 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. Більшість – за підкуп виборців. 

Максим Ахрамєєв, заступник начальника ГУНП в Полтавській області

- Станом на сьогодні складено 48 адміністративних протоколів за порушення Виборчого законодавства. У більшості це за статтею 212 прим.12, та статтею 212 прим. 10. 18 ЄДРерів відкрито за кваліфікацією злочинів, у більшості це підкуп виборців, стаття 160.

Під час пресконференції повідомили: з 12-го жовтня і до кінця виборчого процесу поліція переведена на посилений режим роботи. 

Стрічка новин