Завершили реконструкцію Чорнухинського ліцею імені Григорія Сковороди

Завершили реконструкцію Чорнухинського ліцею імені Григорія Сковороди

У межах робочого візиту голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов відвідав Чорнухинський ліцей імені Г.С. Сковороди. У закладі саме завершили реконструкцію, утеплили фасад. Роботи виконали вчасно. Планували їх закінчити до 25 жовтня.

Директор ліцею Любов Саражин розповіла, що приміщення збудували в 1972 році. Відтоді капітальних ремонтів у ньому не проводили. У 2003-му школу відокремили від централізованої котельні. У дворі закладу облаштували автономну котельню. Це дало вагомий результат в енергозбереженні й відповідно заощадженні коштів. У 2016 році замінили вікна.

"Реконструкція закладу, здійснена в цьому навчальному році, має бути результативною. Поліпшить енергоефективність будівлі. Крім того, покращився естетичний вигляд ліцею, – зазначила Любов Саражин. – Бригада працювала відповідально й сумлінно, з дотриманням усіх технологічних процесів".

Любов Саражин додала, що оскільки ліцей є опорним закладом у районі, хотіли б побудувати смугу перешкод для уроків «Захисту України» та спортивний майданчик. Розповіла й про потребу в ремонті харчоблоку. Олег Синєгубов зазначив, що потрібно готувати й подавати відповідні проєкти. Область готова їх підтримувати на умовах співфінансування. Наголосив, що завдяки утепленню стін і фасаду ліцею вдасться забезпечити економію ресурсів. 

"Будівельники провели гідроізоляцію, утеплили цокольну частину приміщення, фасад об’єкта. Нанесли декоративну штукатурку і покрили стіни акриловою фарбою,– сказав Олег Синєгубов. – Надалі в межах президентської програми «Велике будівництво» хочемо зробити наступні етапи ремонту і покращення освіти дітей. Ми переконані, якщо вкладати в якість навчання, матеріально-технічну базу закладів, то це інвестиція у нові покоління. Ще багато завдань попереду. Наприклад, будівництво спортивного майданчика, ремонт харчоблоку. Спільними зусиллями зможемо їх втілити. Якісна реалізація цьогорічного проєкту із дотриманням встановлених термінів – доказ того, що на місцях можуть отримувати кошти, ефективно і вчасно їх освоювати. Надалі опорний заклад розвиватимемо".

Голова Чорнухинської РДА Юрій Самойлік розповів, що через два роки виповниться 300 років із дня народження Григорія Савича Сковороди. Хотіли б відзначити цей ювілей земляка як мінімум на обласному рівні. Створили робочу групу, напрацьовують ідеї.

"Спілкувалися про це із Прем’єр-міністром. Потрібно надати пропозиції й розробити відповідний план заходів. На урядовому рівні ініціативу з відзначення 300-річчя Григорія Сковороди підтримують", – зазначив Олег Синєгубов. 

На реконструкцію Чорнухинського ліцею спрямувати кошти субвенції з державного бюджету на реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" та місцевого бюджету. В опорному закладі навчаються близько 300 дітей.

Стрічка новин