Виборчі дільниці забезпечують засобами захисту для голосування

Питанню невідкладних протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів була присвячена нарада у голови Полтавської облдержадміністрації, що відбулася в режимі відеоконференції.

У ній взяли участь працівники органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій, виборчих комісій. І, як розповіла нашим журналістам голова Полтавської обласної територіальної виборчої комісії Людмила Сердюк, станом на 20 жовтня територіальні виборчі комісії майже всі забезпечені протиепідемічними засобами. Виникали проблеми по окремим дільницям у Карлівському, Оржицькому, Лохвицькому районах, Гадячі та Лубнах. Питання має вирішитися до четверга, засоби вже на складах, за них лише мають розрахуватися з місцевих бюджетів, зазначила Людмила Сердюк. Але стовідсотково гарантувати, що члени комісій, які обслуговуватимуть голосування на дому, будуть належно захищені, ніхто не може.

Людмила Сердюк, голова Полтавської обласної територіальної виборчої комісії 

- Там по декільком районам, дільницям, де невиділені були кошти, бо ще не пройшла сесія, то їм відкладені протиепідемічні засоби, але проплати ще не пройшли, бо це треба затвердити сесією міської ради, чи сільської, чи селищної. Останні 21-го до 12 години повинні відзвітуватись, що в них все нормально… Раз відзвітували, що все є, то питань, мабуть, немає про це, але виникає питання: чи після кожної людини, яка напише заяву, що вона знаходиться на самоізоляції, і при наявності довідки від сімейного лікаря, є ж ті, що не хворіють і знаходяться на самоізоляції, там приїхали звідкись, то вони зможуть проголосувати. До них приїдуть троє членів ДВК з скриньками, і так, вони повинні бути в халатах, бахілах, в масках, захисних щитках, перчатках, із засобами гігієни, і до кожного вони повинні зайти, якщо такі заяви будуть. Поки що на сьогодні таких заяв немає по області, принаймні, мені не доповідали, що вони є. А як будуть, то водієві і трьом членам виборчої дільниці, які підуть на голосування на дому з маленькою скринькою, в них будуть халати, щитки і засоби.

Цьогорічні місцеві вибори стануть справжнім випробуванням для абсолютно всіх учасників виборчого процесу: починаючи від тих, хто їх організовує, органів влади, місцевого самоврядування, членів всіх комісій та власне закінчуючи мільйонами виборців, впевнений медіаексперт, генеральний директор телеканалу «Центральний» Олег Зонтов.

Олег Зонтов, медіаексперт, генеральний директор телеканалу «Центральний» 

- Зараз в країні панує пандемія, і зобов’язання держави – забезпечити всі умови, щоб ці вибори відбулися. Але, на жаль, знову ми використовуємо прислів’я «Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих», і захист учасників виборчого процесу на виборчих дільницях всіх рівнів залежить від місцевої влади, місцевих бюджетів. І знову виходить так: хто зміг закласти кошти, в кого вони є, а в кого немає. То тоді виходить так: вирішуйте самі, і я вважаю, що як би парадоксально не прозвучало «йдіть на вибори, беріть з собою кульки, маски, захисні окуляри».

Стрічка новин