Білборди у Полтаві обливають фарбою

Майже всі політичні партії, які розмістили свою зовнішню рекламу на щитах міста, повідомили поліції про хуліганство. Про це говорять у Головному управлінні Нацполіції Полтавщини. Чи притягнули винуватців до відповідальності, дізнавались наші кореспонденти.

Усього у Полтаві пошкодили близько 20 білбордів та сітілайтів. Обливали чи обкидали фарбою, наразі з’ясовують правоохоронці. Хуліганів поки не знайшли.  

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Дані дії кваліфікуються статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення і у разі встановлення особи чи осіб, які вчиняли дане правопорушення, передбачена відповідальність від громадських робіт, виправних робіт аж до 15 діб адміністративного арешту. Наразі заходи щодо встановлення даних осіб тривають.

Реклама на кожному кроці – це інформаційних та психологічний тиск, говорить медіаексперт, генеральний директор телеканалу «Центральний» Олег Зонтов. Виборці уже втомились від агітації.

Олег Зонтов, медіаексперт, генеральний директор телеканалу «Центральний»

- Тут потрібна законодавча регуляція. Працюючи на телебаченні, ми маємо певні квоти на цю виборчу або політичну агітацію. Або у радіоефірі. Є квота. Або у друкованих ЗМІ. Там не більше 25% від шпальт газет повинно відводитись на передвиборчу або політичну агітацію. А на вулицях, на бігбордах таких законодавчих обмежень немає.

Усього за порушення виборчого процесу склали 46 адмінпротоколів. А також відкрили 17 кримінальних проваджень. Більшість з них – через підкуп виборців. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- За кваліфікуючими ознаками статті 160-ї ККУ – це підкуп виборців. Там різні частини цієї статті у різних випадках. А також є 358 ККУ – це підробка документів, хуліганські дії, які вчинялися і інші правопорушення, пов’язані якраз із виборчим кодексом.

Загалом до поліції Полтавщини надійшло майже 2 сотні повідомлень про порушення виборчого процесу. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію