В Україні використовують 13-15% від загальної кількості апаратів ШВЛ

Статистика за кількістю нових хворих на коронавірусну інфекцію зростає. Збільшується і рівень госпіталізації та кількість пацієнтів з важким перебігом хвороби. Особливо вірус небезпечний для людей віком понад 60 років та тих, які мають супутні захворювання. Та ризик інфікування можна знизити, дотримуючись основних протиепідемічних правил.

Найбільшу кількість випадків COVID-19 зареєстровано у м.Київ, Харківській, Житомирській, Львівській та Дніпропетровській областях. Загалом за добу здійснено 53 403 тестування на коронавірусну інфекцію. Із виділених нещодавно урядом України додаткових 260 млн грн на збільшення кількості тестувань на COVID-19 для проведення досліджень у приватних лабораторіях буде направлено 100 млн грн. Це дозволить розвантажити державні лабораторні центри та скоротити термін проведення досліджень. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України 

- На це вже виділено 100 млн гривень до цих 260. В який спосіб ми розпочинаємо з ними працювати? Ми будемо перераховувати, тобто, наш лабораторний центр буде мати відповідні договори з приватними лабораторіями. І відправляти туди на сам процес тестування ті зразки, які перебувають в лабораторіях. 

Особливо гостро проблеми з термінами проведення тестувань на коронавірусну хворобу відчуваються у таких областях, як Донецька, Одеська, Дніпропетровська, Харківська, а також у місті Києві.  

Особливо вірус небезпечний для людей віком понад 60 років та тих, хто має супутні захворювання. 

Сергій Дубров, президент Асоціації анестезіологів України, експерт МОЗ 

- Переважна більшість пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії. І три чверті, які померли, – це особи, які є старшої вікової групи. По відділенню інтенсивної терапії працюю я і маю 5 чергувань на місяць. 70-80% хворих – це хворі старшого віку, хворі з супутньою патологією. Перш за все – це цукровий діабет та хвороби серцево-судинної системи.

Президент Асоціації анестезіологів України, експерт МОЗ Сергій Дубров додає: лікарняні заклади більш-менш забезпечені апаратами ШВЛ та медикаментами. На початок року їх було приблизно 3,5 тисячі, а сьогодні їх у відділеннях інтенсивної терапії – понад 4600. Наразі використовують близько 13-15% від загальної кількості.  Тож показник забезпечення апаратами ШВЛ є досить непоганим на сьогоднішній день, – підсумував медик.

Стрічка новин