Усі заклади культури, медицини та освіти Полтавщини мають бути підключені до якісного інтернету

Усі заклади культури, медицини та освіти Полтавщини мають бути підключені до якісного інтернету

Цифровізацію шкіл Міністерство цифрової трансформації разом із Міністерством освіти і науки пропонують виконати за кошти освітньої субвенції, що є в розпорядженні місцевих бюджетів.

Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Богдан Бабіч зустрівся з інтернет-провайдерами Полтавщини. Оператори розповіли про можливості своїх компаній у межах майбутньої співпраці у сфері цифровізації області.

"Наразі дуже важливим є питання підключення до інтернету об’єктів культури, медицини та освіти, які до цього часу не мають інтернет-зв’язку. Міністерство цифрової трансформації наголошує, що підключення має бути оптоволоконним і з вайфаєм, щоб у закладах завжди був якісний зв’язок, – зазначив Богдан Бабіч. – Провайдери проаналізують список об’єктів, визначать технічну складову, терміни виконання та вартість робіт".

Технічний керівник Кременчуцького підрозділу компанії "Датагруп" Михайло Гончаренко розповів, що детальний аналіз виконання робіт займе до 3 тижнів.

"Перелік закладів об’ємний, і ми розуміємо, що там, де легко було підключитися до інтернету, зв’язок давно вже є. Тому треба дослідити, чи наявні в місцях інші комунікації, щоб зробити підключення дешевшим – по існуючих об’єктах інфраструктури. Будемо виїжджати в населені пункти і створювати конкретний план, щоб зробити якомога детальніші розрахунки", – повідомив Михайло Гончаренко.

Нагадаємо, що в умовах дистанційного навчання навесні найболючішим питанням для шкіл було підключення до інтернету. За інформацією Мінцифри, в багатьох населених пунктах немає жодного оптичного провайдера й можливості підключитись до якісного інтернету. Тому учні та вчителі там не змогли проводити повноцінні інтерактивні уроки. Цифровізацію шкіл Міністерство цифрової трансформації разом із Міністерством освіти і науки пропонують виконати за кошти освітньої субвенції, що є в розпорядженні місцевих бюджетів.

Детальні розрахунки максимальної вартості підключення до оптоволоконних мереж інших закладів кожна область визначить окремо за участі провайдерів.

Стрічка новин