У Києві презентували проєкт «Чарівний світ.UA»

Збереження та популяризація української міфології. У столиці презентували перший етап реалізації проєкту «Чарівний світ.UA». У його рамках розробили мобільний додаток з доповненою реальністю. Діти тепер зможуть познайомитися з героями українських міфів віртуально. Побувала на пресконференції і наша знімальна група.

Герої української міфології – не тільки на сторінках книжок, тепер з ними можна познайомитися віртуально – за допомогою мобільного додатку «Чарівний світ.UA» з доповненою реальністю. Автор проєкту розповідає: ідея діджиталізації героїв вітчизняних легенд виникла ще 5 років тому.

Нік Лисицький, автор та керівник проєкту 

- Зацікавились власне можливістю візуалізувати українську міфологію. Зрозуміли, що вона ще не візуалізована, не діджиталізована, і перед тим, як робити сувеніри, нам треба почати з основ і відтворити образи цих персонажів.

До проєкту залучили українських істориків, художників, дизайнерів та програмістів. Вони розробили 20 автентичних образів героїв української міфології, серед яких Перун, Чугайстрик і Кобиляча голова.

Александр Кроліковскі, комунікаційний політик проєкту 

- Є певна проблема культурної амнезії, амнезії національної ідентичності. Наше суспільство забуло про персонажів, що є нам рідними. Нам треба було обрати 20 персонажів, які відповідали певній картині архетипів, первній структурі міфу.

Над створенням мобільного додатку працювали понад 4 місяці. Озвучили міфологічних персонажів відомі актори: заслужений артист України Михайло Войчук, Борис Георгієвський, народний артист України Петро Мага та інші.

Александра Кроліковскі, комунікаційний політик проєкту 

- Це проєкт зі створення на його першому етапі мобільного додатку з доповненою реальністю, який буде містити міфічних героїв українських легенд і казок нашої колективнї несвідомості. Та цей додаток створений для дітей, які будуть проходити квест, і в кінці цього квесту герої перед ними оживатимуть.

Мобільний додаток вже можна завантажити на телефон. Поринути у Чарівний світ особливо цікаво буде дітям та підліткам. Культурна ініціатива реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Стрічка новин