Вчені з'ясували слабке місце коронавірусу

Вчені з'ясували слабке місце коронавірусу

Дослідники пропонують заблокувати "молекулярні ножиці" коронавірусу, що не дозволить йому реплікуватися, а організм зможе ефективніше боротися з патогеном.

Вчені з'ясували, що коронавірус використовує "молекулярні ножиці", без яких він не зможе розмножуватися і відключати білки людини, важливі для імунної системи. Про це повідомляється в результатах дослідження міжнародної групи вчених США та Польщі, опублікованих у журналі ScienceAdvances, передає Корреспондент.net.

Зазначається, що це слабке місце SARS-CoV-2, яке може стати мішенню для нових лікарських препаратів.

"Молекулярними ножицями" є фермент SARS-CoV-2-PLpro, який стимулює вивільнення білків, необхідних для реплікації вірусу, а також пригнічує такі молекули, як цитокіни і хемокіни, які грають роль сигналів для активації імунної системи, щоб та атакувала інфекцію. Фермент розрізає убиквітин і ISG15, порушуючи їхні функції.

Як з'ясували дослідники, SARS-CoV-2-PLpro можна заблокувати двома інгібіторами - VIR250 і VIR251. Ці сполуки розпізнають тільки коронавірусний білок і не реагують на інші подібні білки в організмі людини.

Те, як діє SARS-CoV-2-PLpro, відрізняє новий коронавірус від SARS-CoV-1 і MERS, які мають аналогічні ферменти. Однак вчені не знають, чи відіграє ця особливість вирішальну роль в тому, що коронавіруси по-різному впливають на людину.

Стрічка новин