У МВС пройшли командно-штабні навчання щодо безпеки на місцевих виборах

Під час них відпрацьовано практичну складову із залученням авіації, вибухотехніків, слідчо-оперативних груп, пожежних та рятувальних розрахунків. 

Не теорія, а практика. Уявна ситуація та дії військових у разі залучення їх сил. 

- Відпрацьовується перше питання - це забезпечення безпеки. Коли виникає позаштатна ситуація. Це підкуп виборців, який здійснюється з автомобіля громадянина. Отримують подарункові набори та гроші.

На навчаннях відпрацьовані ситуації, які можуть викликати найбільший суспільний резонанс: мінування ДВК, знешкодження вибухонебезпечних предметів; вибух поблизу будівлі ДВК та задимлення приміщення комісії; вчинення групових порушень громадського порядку. Також відпрацьована передача документації у виборчу комісію, спроби блокування ТВК та ЦВК.

У МВС кажуть: основна мета навчань – чітка організація взаємодії між підрозділами та координація всіх сил та засобів для невідкладного реагування на правопорушення під час виборів, їх документування та надання правової кваліфікації. 

Приділили увагу і організації роботи авіаційних підрозділів, адже деякі виборчі дільниці знаходяться на великій відстані. 

Сергій Яровий, перший заступник міністра внутрішніх справ 

- І нам необхідно буде реагувати й оперативно переміщати особовий склад. Тому ми задіяли повністю всю авіацію МВС. Це і пожежну авіацію, тому що події в Луганській області вимушують нас і це питання вирішити.

Тож будуть залучені вертольоти Н-145 та Н-225 «Super Puma». Екіпажі МІ-8 Нацгвардії та Н-125 Держприкордонслужби також  будуть задіяні до переміщення розрахунків та реагування на ситуацію загалом. 

Усього ж із 5 вересня територіальні органи Національної поліції України зареєстрували 5567 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом.

За цей період до ЄРДР внесено відомості щодо 420 кримінальних правопорушень, а також складено 1316 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом.

Стрічка новин