З якими документами виборець має іти на дільницю?

Менше ніж за тиждень – вибори, на яких українці мають обрати своїх фаворитів. З якими документами мають іти голосувати та які нововведенння чекають на виборців, дізнавалася Анна Ружін.

- Для видачі бюлетеня виборцю член ДВК має встановити особу, а для цього виборцю доведеться зняти маску;

- При перевірці паспорта сторінку з місцем реєстрації члену ДВК перевіряти не потрібно, адже тепер виборча адреса – це не завжди адреса місця реєстрації;

- Відсутність в паспорті, вклеїного в 25/45 років, фото не є підставою для невидачі бюлетеня;

Широкої популярності набуває додаток Дія, де завантажені всі документи громадянина. У Міністерстві цифрової трансформації кажуть: цей додаток безпечний, і загрози для витоку особистих даних немає. 

Олексій Вискуб, перший заступник Міністра цифрової трансформації 

- У мобільному застосунку відсутня функція geo trekking, тобто, автоматичне визначення розміщення користувача. І насправді, якщо б така функція була реалізована, то б брався дозвіл у користувача, бо так це неможливо.

Але чи можна брати з собою такий електронний документ? 

На своїй сторінці у мережі Facebook секретар ЦВК Олена Гатаулліна пише:                  

- Рекомендую всім виборцям йти на дільницю з паспортом у вигляді книжечки або ІD-картки.

Адже пред‘явити паспорт для отримання бюлетеня в додатку «Дія» можна буде лише за умови наявності у ДВК технічних пристроїв, за допомогою яких можна перевірити такий паспорт, станом на зараз у ДВК таких пристроїв немає.

Дана інформація є і в роз'ясненні щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно видачі членами дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів з місцевих виборів. 

Тож 25 жовтня виборці мають взяти документ, що засвідчує особу: паспорт-книжечку чи ІD-картку, щоб здійснити волевиявлення за обраних кандидатів. 

Стрічка новин