Триває третій етап сертифікації вчителів початкових класів

Зважаючи на епідемію, його проводять онлайн. Експерти з різних областей України спілкуються з педагогами Нової української школи дистанційно. За їх словами, це не впливає на якість оцінювання.

Сертифікація – це перевірка вчителів початкових класів на знання інновацій Нової української школи. Пілотний проєкт проводять другий рік поспіль. Участь поки не обов’язкова.

Світлана Ткаченко, завідувачка сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти Полт. обл. 

- Державна служба якості освіти у минулому році запропонувала кожній області свою квоту. Наша Полтавська область увійшла у 8-ку тих, хто свою квоту заповнив. Тобто, 60 учасників від Полтавської області брали участь у першому етапі. До 3 етапу дійшло 45 учасників.

На першому етапі вчителі складали ЗНО, на другому – самостійно оцінювали свою діяльність та розповідали про досягнення. Тепер вони спілкуються з експертами онлайн у форматі інтерв’ю. Одна з експерток – методистка центру підтримки інклюзивної освіти Неля Токаренко.

Неля Токаренко, методистка центру підтримки інклюзивної освіти ПОІППО 

- Цікавим для мене є знання наших вчителів саме інклюзивної освіти. Як вони оперують у середовищі саме з дітьми з особливими потребами. Тому що діти з особливими потребами – це не тільки діти, які мають порушення психофізичного розвитку, а це всі діти, які мають навчатися разом.

Учителька початкових класів однієї з полтавських шкіл Вікторія Троценко уже пройшла всі 3 етапи сертифікації. Зізнається, 3 роки тому, коли тільки почала діяти Нова українська школа, було лячно.

Вікторія Троценко, учителька початкових класів 

- Це щось нове. Ми ще були не готові до тих змін. Зараз я можу сказати, що це класно. Тому що це творчість вчителя. Нам дали можливість не у межах того, що давали у програму. Зараз ми бачимо дітей, ми змінюємось, ми робимо з тими дітьми більше, або менше. Ми розвиваємося і розвиваються діти. Ми навчаємося так само разом із дітьми.

Результати сертифікації визначать у середині грудня. Учителі отримають 20% надбавку до посадового окладу та автоматичне зарахування атестації з присвоєнням наступної категорії. Сертифікат дійсний протягом 3-х років. 

Стрічка новин