На Полтавщині планують створити комплексну управлінську геоінформаційну систему

На Полтавщині планують створити комплексну управлінську геоінформаційну систему

Концепція передбачає переведення адмінпослуг в онлайн, поліпшення якості та швидкості їх надання й спрощення процедури отримання.

На нараді в голови Полтавської ОДА обговорили реалізацію концепції цифрової трансформації Полтавщини.

Як зауважив заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) ОДА Богдан Бабіч, концепція передбачає переведення адміністративних послуг в онлайн, поліпшення якості та швидкості їх надання й спрощення процедури отримання.

"Для цього необхідно створити електронні реєстри, автоматизувати процес обміну даними між ними і забезпечити надавачів послуг якісними достовірними даними", –  сказав Богдан Бабіч.

Для цього створять комплексну управлінську геоінформаційну систему (УГІС) Полтавської області, яка поєднає основні напрямки цифровізації. Це створення реєстрів для органів місцевого самоврядування, оцифрування бізнеспроцесів підрозділів ОДА, створення єдиної платформи для ЦНАПів області та підключення до інтернету об’єктів соціально-економічної інфраструктури.

Ця система – не програмне забезпечення, а технологія збору даних та успішного управління територією. Комплексна система дозволить зекономити до 384 млн грн порівняно зі створенням ГІС у кожній територіальній громаді та районі окремо. Якщо функціонуватиме єдина обласна платформа, то органам місцевого самоврядування не потрібно витрачати кошти на придбання потужного серверного обладнання та побудову системи захисту інформації на кожну ГІС.

Користувачами і власниками системи будуть всі органи місцевого самоврядування, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади та структурні підрозділи ОДА, а головне – населення регіону.

У всіх структурних підрозділах адміністрації проведуть аудит процесів документообігу, розроблять дорожню карту етапів створення основних реєстрів та побудову маршрутів доступу до даних. Усі наявні бази паперових даних будуть переведені в електронні. У кожному структурному підрозділі ОДА, комунальному підприємстві та установі мають визначити відповідального за інформатизацію та цифрову трансформацію.

Стрічка новин