Рівень безробіття на Полтавщині не критичний

В Україні рівень безробіття сягнув майже 10 відсотків, а це – практично на 3 відсотки більше, ніж у минулому році. Про це повідомляє Державний центр зайнятості України. На Полтавщині показники також зросли, але не критично. Подробиці дізнавалася наша кореспондентка Євгенія Манич.

З березня Україна увійшла в режим карантину. Свою роботу припинила більшість підприємств, заводів та соціальних установ. У зв’язку із цим рівень безробіття в країні та на Полтавщині зокрема почав стрімко зростати. Але з початку червня Полтавський обласний центр зайнятості знову розпочав відкритий режим реєстрації безробітних. 

Катерина Клавдієва, директорка Полтавського обласного центру зайнятості

- Розуміючи, що рівень безробіття, чисельність безробіття станом на 1 червня порівняно з минулим роком зросла в 1,7 рази, ми свої зусилля спрямували на пошуки підходящої роботи саме для зареєстрованих безробітних. Інтенсивна робота як з роботодавцями по пошуку вакансій, так і з нашими клієнтами по працевлаштуванню.

Рівень безробітних на Полтавщині сягає понад 20 тисяч осіб. Це більше, ніж минулого року. Але ситуація із безробіттям на Полтавщині та у Полтаві не критична. 

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості

- Станом на сьогодні близько 200-х осіб знайшли роботу, працевлаштування йде. З іншого боку, кількість безробітних все рівно велика. На сьогодні маємо близько 4000 безробітних, це багато, незважаючи на те, що у минулі роки ця цифра була меншою.

Нині показник в області по безробіттю зменшився на 20%. 

Катерина Клавдієва, директорка Полтавського обласного центру зайнятості

- Це наші зусилля. За червень-вересень нами понад 9 тисяч безробітних і громадян, які шукали роботу. Звичайно, продовжується реєстрація, адже частина підприємств продовжує бути в карантині, це незначна чисельність.

Після виходу із жорсткого карантину в адаптивний збільшився попит на робітників сфери обслуговування, робітників з інструментом та працівників у сфері торгівлі.

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії обласного центру зайнятості

- По великому рахунку одну із сфер назвати неможна, адже весняний локдаун, він зачепив усі сфери діяльності. Зараз потихеньку працівники повертаються на свої робочі місця. Хтось все таки повертається до зайняття бізнесом і таке інше. Торгівля, сфера обслуговування, заклади громадського харчування, виробництво. Всі, хто відчув хоч якесь полегшення і можливість працювати, всі повертаються до роботи.

Зараз центри зайнятості працюють на повну потужність, щоб працевлаштувати якомога більше людей. 

Стрічка новин