Виставка картин у рамках проєкту «Тихе мистецтво» у Полтаві

«Тихе мистецтво» – проєкт, спрямований на роботу з людьми з вадами слуху. Його учасниками стали вихованці школи-інтернату для нечуючих дітей. Авторка проєкту – викладачка Луганського національого університету імені Тараса Шевченка, а допомагали реалізувати задумане колеги. Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

На стінах – картини, але їх автори –не професійні художники, а учні Полтавської спеціалізованої школи-інтернату для глухих дітей. Тематика майстер-класу була досить різнопланова. Для дітей провели тренінги з основ композиції та кольорознавства, майстер-класи з живопису акрилом та малярство на склі. 

Олексій Соболевський, викладач, художник-графік 

- На першому ж майстер-класі я побачив, що діти дуже зацікавлені і в них непогано виходить. А на другому майстер-класі діти були більш розковані, тож і результат був відповідний. Тож я сподіваюсь, що їм дуже сподобалось.

Складати проєкт розпочали ще з минулої весни. Домовилися з інтернатом, підібрали талановитих дітей, які і стали учасниками «Тихого мистецтва». 

Олена Яковенко, в.о. директора Полтавської спеціальної школи-інтернату I-III ступенів Полтавської обл. ради

- Діти з великою зацікавленістю поставилися до цього проєкту. Діти взагалі люблять малювати, а коли такі гарні роботи в них виходять, коли організовується виставка, коли діти бачать певні досягнення в своєму розвитку, бачать, що вони можуть, вміють. Кожна дитина показала, на що вона здібна. Тож це має великий вплив на самооцінку та на її соціальну адаптацію в суспільстві.

Учасники – різних вікових груп, переважно – з середньої та старшої школи. 

Інна Гуржій, куратор проєкту, старший викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва

- Майстер-клас проведено на одну тему, картинка одна, але якщо поглянете на цих пташок, ви побачите, що характер у кожної різний. Це наскільки індивідуальні роботи. Дітки проявилися тут, вони наскільки спокійні, урівноважені і гарно працюють. Може, десь не можуть виразити емоції, як ми звикли до цього, але тут себе вони проявили.

15 дітей з Полтавської школи вчилися малювати у справжніх професіоналів та фахівців. І, можливо, хтось з них стане студентом у цих же викладачів. 

Наталія Дігтяр, доцент, завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва 

- У нас є досвід навчання таких дітей. І я б сказала таки, що вони не те, що гірші, а в чомусь кращі, ніж інші діти. Вони дуже швидко схоплюють і навіть закінчують наш університет з червоними дипломами. 

Виставка триватиме два тижні. 

Стрічка новин