На колишньому сміттєзвалищі під Полтавою садять дуби

Мільйон дерев за добу. Сьогодні в Україні проводять таку акцію. До неї долучилась і Полтавщина. Так на колишньому сміттєзвалищі поблизу села Малий Тростянець лісівники висаджували дуби. Подробиці - дивіться далі.

Дуби на цьому місці висаджують вже вдруге. Раніше тут було сміттєзвалище, тому дерева у ґрунті не прижились, говорять лісівники. Аби дуби добре росли, їх корені обробляють спеціальним розчином з глини. 

Олександр Кузнєцов, майстер лісу Полтавського обласного управління лісгоспу 

- Звичайна глина, водичка, додається стимулятор росту. Є хрущ. Щоб хрущ не їв, стимулятор росту добавляться, потім висаджується.

Усього сюди привезли близько 2-х тисяч саджанців дубів. Участь в озелененні колишнього сміттєзвалища беруть не лише працівники лісгоспу. 

Вікторія Олійник, учасниця акції 

- На такій акції я вперше. Поступила така пропозиція, що потрібно посадити дерева. Зацікавило. Для нашого майбутнього і для озеленення. Замість смітника зробити насадження дерев.

Працівники лісгоспу Полтавщини займаються лісовідновленням упродовж року. Хочуть, аби сільські ради виділяли більше подібних ділянок. Адже, говорять, на колишньому сміттєзвалищі не може рости ні пшениця, ні кукурудза. 

Віктор Махиня, провідний спеціаліст Полтавського обласного управління лісгоспу

- У цьому році Полтавське обласне управління посадило на сьогодні біля 856 га лісу. Ще у нас не було осінньої посадки. Відсьогодні у нас починається осіння посадка. Ще ми будемо досаджувати, я думаю, що ти 1000-900 га ми повинні посадити. У нас є ділянки, у нас є плани.

За словами фахівця, за добу на Полтавщині планують висадити 14 тисяч саджанців сосни, 23 тисячі дубів, 600 берез та 700 кленів.

Стрічка новин