Майже 6 тисяч хворих на COVID за добу: фахівці дають невтішні прогнози

В Україні знову коронавірусний антирекорд. За добу зафіксували 5992 нових випадків. Фахівці Київської школи економіки прогнозують до 20 тисяч смертей до кінця року. Подробиці – дивіться у сюжеті.

З 19 жовтня червоний рівень епіднебезпеки діятиме у 68-ми адміністративних одиницях у 15-ти областях України. Наразі він діє лише у 2-х містах.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- За останню добу в Україні зафіксовано 106 летальних випадків. При цьому одужало 2 269 пацієнтів. За весь час пандемії в Україні захворіло 287 231 людина. Із них 17 769 дітей, а також 18 845 медичних працівників.

Усього в Україні за весь час пандемії зафіксували 5408 смертей від коронавірусу. Згідно з моделюванням Київської школи економіки, летальних випадків до кінця року може бути у 4 рази більше. Україна рухається до найгіршого сценарію пандемії.

Юрій Ганиченко, старший дослідник Київської школи економіки 

- У квітні розробили основні 3 сценарії, як буде рухатись захворюваність. Назвали їх зелений, жовтий і чорний. Наш прогноз говорить про те, що до кінця року можна очікувати до 20 тисяч померлих. Це за умови, що буде дотримання поточних карантинних заходів Урядом.

Зараз вимоги до карантину стали більш жорсткі. Тому, за словами фахівців, можливо, смертей від коронавірусу буде менше.

Стрічка новин