Ситуація із вакцинами від грипу на Полтавщині

Нинішньої осені період сезонних вірусних захворювань в Україні, як і в усьому світі, буде непростим: до традиційних інфекцій, наприклад, грипу, додався і коронавірус. Тож яка ситуація зі щепленнями у Полтаві, дивіться далі у сюжеті.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в епідсезоні 2020-2021 в Україні курсуватиме 4 штами грипу.

  • штам типу А Guangdong-Maonan (H1N1), 
  • штам типу А Hong Kong (H3N2), 
  • штам типу В Washington (B/Victoria lineage),
  • штам типу В Phuket (B/Yamagata lineage)

Станом на жовтень у Полтавській області зафіксовано понад 5 тисяч осіб, хворих на грип, із них 2 з половиною тисячі – діти. Але епідпоріг на Полтавщині не перевищений, зазначають лікарі.

Валентина Думенко, завідувачка обласним центром дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» 

- Основний захист від грипу – це вакцинація. Особливо це актуально у наш час, якраз в період епідемії COVID-19. Коли людина може захворіти одночасно і на коронавірус, і на грип, і це може дати тяжке протікання цих захворювань і може навіть привести до летального випадку.

Лікарі ж закликають людей вакцинуватися. А особливо тих, хто знаходиться в зоні так званого ризику: медичних працівників, вчителів, викладачів та вихователів, продавців, військовослужбовців, а також тих, у кого є хронічні захворювання або діабет.

Олена Дороган, сімейний лікар ЦПМСД №1 ПМР

- Краще робити, особливо людям з груп ризику, це захистить вас від ускладнень. Ви все рівно можете захворіти на грип, але в менш тяжкій формі, в менш легкій формі, без ускладнень.

Та щеплення від грипу не входить до обов’язкового переліку національного календаря щеплень, тому вакцину можна придбати тільки власним коштом.

Олена Дороган, сімейний лікар ЦПМСД №1 ПМР

- Вакцина купляється в аптечній мережі, в аптечній мережі просять сертифікат на вакцину. Зберігається чек, що саме вакцина придбана в аптеці, і з дотриманням холодового ланцюжка потрібно доставити вакцину в поліклініку.

Але зараз на Полтавщині складна ситуація із вакцинами, в аптечних пунктах її нелегко придбати.

Валентина Думенко, завідувачка обласним центром дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня»

- На сьогоднішній день у Полтавській області була наявна вакцина «Джісі Флю» виробництва Корея, це трьохвалентна вакцина, в склад якої входять від трьох видів вірусу грипу.

Проти тих штамів, які будь циркулювати, є дві дієві вакцини: «Джісі Флю» виробництва Південна Корея та «Ваксігрип Тетра» виробництва Франція. Тож лікарі закликають людей, як тільки вакцини з’являться у продажу, одразу вакцинуватися.

Стрічка новин