Полтава потрапила до «червоної» зони

Наразі в обласному центрі хворіють майже 2 тисячі людей і майже щодня в місті фіксують понад 100 нових випадків. Відповідне рішення про нове зонування прийняли в Києві на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ і НС. Які обмеження діятимуть в Полтаві, розповість Анна Ружін.

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України 

- До червоного рівня епідемічної небезпеки потрапляють 9 обласних центрів. Це Чернівці, Хмельницький, Чернігів, Харків, Сєверодонецьк, Полтава, Суми, Івано-Франківськ та місто Тернопіль.

З понеділка, 19 жовтня, заборонено: 

- відвідування закладів освіти (окрім ДНЗ), 

- закладів сфери культури,

- кінотеатрів, 

- закладів розважальної діяльності, 

- установ соціального захисту. 

За пропозицією органів місцевого самоврядування у Полтаві залишається: 

- регулярне і нерегулярне перевезення,

- робота кафе, ресторанів, ТРЦ (без розважальних функцій), 

- закладів торговельного та побутового обслуговування населення. 

Але, звісно, з дотриманням усіх норм та вимог 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Найголовніше обмеження – це наша свідомість та дотримання простих елементарних речей, тому що без цього ми не зможемо зупинити, а і, відповідно, не зможемо далі мотивувати можливість працювати ринкам, ТРЦ, можливість водити дітей у дитячі садочки, можливість їздити транспортом, щоб добратися до лікарні чи на работу.

Наразі у Полтаві немає режиму спец.перепусток. Водії транспортних засобів мають перевозити пасажирів лише на сидячих місцях та в масках.

Щоб не погіршувати ситуацію, варто одягати маску, дезінфікувати руки та тримати соціальну дистанцію. Але це все лежатиме на свідомості містян.

У Полтаві сьогодні, 16 жовтня, провели Регіональну комісію ТЕБ і НС, де обговорили всі деталі та обмеження.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак повідомив: за останню добу було 122 виїзди бригад екстреної допомоги до пацієнтів із пневмонією. На стаціонарному лікуванні з підтвердженим діагнозом COVID-19 в області перебуває 286 пацієнтів. 

Нове карантинне зонування діятиме 14 днів. 

Стрічка новин