Чи залишають авто на велодоріжці, у Полтаві перевіряли патрульні

Велосипедисти разом з патрульними провели профілактичний рейд на вулиці Яківчанській у Полтаві. Перевіряли, чи паркуються авто на велодоріжці. Водіям-порушникам робили зауваження. Виявилось, що власникам авто теж незручно. Подробиці дивіться у сюжеті.

«Ваша автівка заважає. Будь ласка, припаркуйте авто правильно». Інформаційні флаєри з такими написами залишають на лобовому склі автомобіля, який стоїть на велодоріжці. Ініціювали таку акцію велосипедисти. Мовляв, їм незручно їздити. 

Євген Асауленко, учасник робочої групи з розвитку велоінфраструктури у Полтаві

- Бувають різні випадки. Люди зупиняються на 1-2 хв. Але, на жаль, бувають і випадки, коли люди залишають автомобілі на досить тривалий час, що, звичайно, створює незручності і для велосипедистів, і для автомобілістів, які також змушені об’їжджати тих велосипедистів.

Вадим Котенко працює в автосервісі вздовж дороги. Скаржиться, через велодоріжку виникають труднощі у клієнтів. Їм тепер ніде паркуватись. 

Вадим Котенко, приватний підприємець, автомобіліст 

- Починаючи від вулиці Зіньківської і закінчуючи на вулиці Спартака, водій транспортного засобу не може залишити автомобіль, зупинитися за вимогою. Тобто, на даний момент взагалі не облаштовані місця, так як було раніше, згідно з правилами дорожнього руху, зайняти крайнє праве положення, зупинити автомобіль і припаркуватись.

Попри невдовдоволення водіїв авто, стоянка на велодоріжці заборонена правилами дорожнього руху. Поки порушники обходяться попередженням. 

Іван Лаврусенко, інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Полтавщини

- Велосипедна смуга – це така смуга руху, так само, як і смуга руху для автомобілів на дорозі. Відповідно, вона позначена розміткою 1.1., що означає, що її не можна пересікати. Відповідно, не можна залишати автомобіль на смузі руху для велосипеда, оскільки, таким чином, порушується пункт 15.1, 15.2 ПДР.

За словами патрульного, за порушення правил стоянки передбачена адміністративна відповідальність. Сума штрафу – 255 грн. 

Стрічка новин