Єврокомісія озвучила принципи стратегії з вакцинації населення

Єврокомісія озвучила принципи стратегії з вакцинації населення

Вакцина від коронавірусу має довести свою безпеку.

Європейська комісія виступила з пропозицією країнам-членам Європейського Союзу прийняти спільну стратегію визначення пріоритетною вакцинації від коронавірусу певних груп населення.

Про це в Брюсселі напередодні заявила єврокомісарка з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес, повідомляє ДТ з посиланням на DW.

У документі ЄК вказується, які категорії населення повинні першими отримати щеплення від коронавірусу, в разі якщо якась із експериментальних вакцин виявиться ефективною.

Також країни ЄС повинні провести заходи пов'язані з масштабною вакцинації населення, а саме: закупити в достатній кількості холодильні установки й підготувати необхідну кількість медперсоналу.

Єврокомісарка наголосила на безпеку застосування вакцини - тільки в цьому випадку буде можливим її використання. При цьому вона уточнила, що вакцина не є панацеєю від коронавірусу, але вона допоможе захистити життя людей та зберегти економіку.

Відомо, що Єврокомісія від імені всіх країн-членів ЄС веде переговори з компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу. Якщо нинішні експериментальні вакцини виявляться придатними для застосування то країни-члени ЄС отримають до 1,3 мільярда доз вакцин з можливістю замовити додатково ще 500 млн доз.

Стрічка новин