У Полтаві на будівництві впав баштовий кран

Жертв та загиблих немає. Про це повідомляють у відділі оперативного реагування управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Яка ситуація з виробничим травматизмом на Полтавщині, дізнавалась Анна Ружін.

14 жовтня у Полтаві на будівництві впав будівельний кран, який використовують для проведення другої черги будівництва, що на Павленківській площі, 3. 

Сергій Зубань, начальник відділу оперативного реагування управління з питань НС та ЦЗН

- Близько 16 години 45 хвилин до нас зателефонував черговий патрульної поліції та повідомив, що до них звернувся заявник у тому, що у них в районі ТРЦ «Київ» на будівництві впав кран. Одразу цю інформацію передали до керівництва міста та на управління з надзвичайний ситуацій, вони там виїздили на місце, оцінювали ситуацію. По тій інформації, що в нас є, постраждалих не було.

На місце виїхала швидка, але повернулася – постраждалих не було. Працівників ДСНС не залучали.

Відомо, що будівництвом займається дніпровська фірма на замовлення АТ «Полтавський турбомеханічний завод». Але за вказаними номерами на банері, де ведеться будівництво, не відповідають. 

Леонід Крещик, заст.нач.відділу нагляду в будівництві котлонагляді на транспорті та зв'язку Управління Держпраці в Полт.обл.

- В галузі будівництва на сьогодні за три квартала сталося 9 нещасних випадків. Порівнюючи з минулим роком, то ця цифра складає 7. Смертельний нещасний випадок у нас 1, а минулоріч також був 1. Тож смертельний травматизм залишився на рівні минулого року.

Основними причинами нещасних випадків є зазвичай недотримання правил техніки безпеки, і як наслідок, працівники падають з висоти. За статистикою, кількість таких нещасних випадків є найбільшою. Не менш важливий фактор – і особиста необережність. 

Леонід Крещик, заст.нач.відділу нагляду в будівництві котлонагляді на транспорті та зв'язку Управління Держпраці в Полт.обл.

- З метою запобігання нещасних випадків на будівництві представники відділу постійно проводять роз'яснювальну роботу. Тобто, інформування про ризики, які існують.

Член ради директорів Європейського співтовариства з охорони праці ESOSH додає: в Україні статистика серед виробничого травматизму зростає. На її думку, варто змінювати законодавчу базу. 

Тетяна Годяк, член ради директорів Європейського співтовариства з охорони праці ESOSH

- Наразі законодавча база України в сфері охорони праці, здійснення в таких підходах по роботі з наслідками, але не з причиною. Ми не працюємо з першопричиною та наслідками. Європейське законодавство базується на ризикоорієнтованому підході.

Тож лише коли в країні будуть на початку все оцінювати та досліджувати на підприємствах, травмазиму буде значно менше, зазначає Тетяна Годяк. 

Стрічка новин