На Полтавщині з'явилася дошка командувачу Армії УНР Василю Тютюннику

У Хорольському районі відкрили меморіальну дошку командувачу Армії УНР Василю Тютюннику. Вона прикрасила фасад Петракіївського навчально-виховного комплексу Хорольської райради. Урочистості з приводe цієї події відбулися напередодні Дня захисника України. Там побувала і наша знімальна група.

Майбутній талановитий воєначальник, котрий на початку ХХ століття стояв біля витоків українського війська, народився 130 років тому, у 1890 році на Хорольщині.

Роман Гловацький, голова Хорольської РДА

- Ця людина була одним із найкращих полководців Української Народної Республіки свого часу. І вся Хорольщина гордиться тим, що Василь Тютюнник народився саме на Хорольщині, на нашому хуторі Куторжиха, нині - село Кутуржиха Хорольського району.

Військовий досвід Василь Тютюнник здобув у царській армії. А використав його для боротьби за незалежність нашої держави під час Української революції 1917-1921 років.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- На відміну від деяких інших військовиків, ніколи не протиставляв себе тодішньому керівнику держави, голові Директорії армії УНР Симону Петлюрі. Це був вірний соратник Симона Петлюра, і він ішов за незалежність до кінця. Він вмів дуже вдало планувати військові операції і перемагати.

Наприкінці травня 1919 року Українська армія опинилася у скрутному становищі. Їй одночасно протистояли Добровольча Біла армія, Червона армія і поляки. Саме тоді Тютюнник розробив план прориву військ УНР у напрямку Проскурова - так звана «Проскурівська операція». У її результаті вдалося відбити у Червоної армії міста Проскурів, Кам'янець-Подільський та ряд інших. Тютюнник же став начальником штабу армії УНР, а за місяць - командувачем армією.

Людмила Загрива, директорка Петракіївського НВК

- Дуже символічно, що одного із героїв революції ми наблизили до дітей, що це дійсно реальна людина, наш земляк. І повірте мені, події ті далекі - вони учнями стали сприйматися і будуть сприйматися інакше. От історія поряд з нами.

Катя Кришталь, учениця Петракіївського НВК

- Я дуже пишаюся, що Василь Тютюнник боронив нашу вітчизну і пишаюся, що відкрили таку меморіальну дошку.

Вадим Волочай, учень Петракіївського НВК

- Ми дуже гордимося тим, що наш земляк Василь Тютюнник, який обороняв Україну. І його дух залишається разом із нами.

Меморіальні дошки Василю Тютюннику є в інших містах України, із якими пов'язана його діяльність. Нині ж видатного воєначальника вшанували і на Хорольщині.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- Названо вулиці на його честь у місті Дніпро, у Рівному, у столиці України. І ось настала черга до увічнення його пам’яті на його малій батьківщині. Меморіальна дошка - це тільки перший крок з увічнення Василя Тютюнника на його батьківщині. І я думаю, що ця постать всеукраїнського масштабу заслуговує і на пам’ятник у центрі громади, у місті Хорол. Але це - на майбутнє.

Роман Гловацький, голова Хорольської РДА

- Нашим дітям, нашому поколінню є на кого рівнятися, із кого брати приклад, що у нас були такі талановиті військовослужбовці, яких знають не лише на теренах Полтавщини, а й в Україні. Продовжувати цю роботу потрібно. Я думаю, з кожним роком ми будемо дізнаватися не одну видатну постать, яка була корінням із Хорольщини.

Стрічка новин