14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 14 жовтня, православні віряни відзначають велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Божу Матір дуже шанували й наші пращури. Кілька століть тому головна церква Запорізької Січі була присвячена саме Їй. Про історію свята та його зв’язок із сучасністю – у наступному сюжеті.

У день Покрови Пресвятої Богородиці зранку в усіх православних церквах – святкові служби. Віряни люблять це свято. Кажуть: Божа Матір їм покровительствує.

Лариса, полтавка

- Ми всі звертаємося до неї. Вона допомагає нам, вона велика ходатайниця перед Господом Богом. У такому піднесеному настрої ми йдемо до храму.

Валерій, переселенець, приїхав із Донецька 

- Пресвята Богородиця покровительствує нашій країні. І треба вірити. Якщо вірити – вона навіть може зцілити.

Володимир Сахно, керівник паломницького відділу Полтавської єпархії УПЦ

- У наших храмах людно. Люди приходять до Господа, до Божої Матері, просять підтримки, просять захисту на своїх усіх життєвих стежках. Тому для нас це дійсно велике свято. Богородиця нам дійсно допомагає по нашій з вами вірі.

Свято Покрова Пресвятої Богородиці встановлене на честь події, яка відбулася у 910 році в Константинополі. Місто тісним кільцем оточили ворожі війська. Жителям залишалося тільки молитися і просити допомоги в Господа. І раптом сталося диво.

Афанасій Бідний, ігумен УПЦ

- Святий блаженний Андрій Христа ради юродивий побачив, як у повітрі над усім народом покрила усіх людей своїм святим омофором. І він зрозумів, що це знак того, що вони будуть врятовані. І дійсно, вороги на наступний день з невідомих причин зняли облогу. І так це місто було врятоване.

Божу Матір свято шанували наші пращури. Відтак, недаремно Покрова Пресвятої Богородиці співпадає із Днем українського козацтва.

Афанасій Бідний, ігумен УПЦ

- Наші українські козаки, вони дуже шанували Пресвяту Богородицю і вважали її своєю небесною покровителькою. Навіть ми знаємо на Запорізькі Січі, храм, який там знаходився, був освячений якраз на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Афанасій Бідний каже: сьогодні теж усе більше людей звертається до віри. Це повсякчас допомагає їм переживати нелегкі часи, зберігаючи душевний спокій, оптимізм та надію на краще.

Афанасій Бідний, ігумен УПЦ

- У наші дні, коли ми переживаємо нестабільність у нашому суспільстві, нашій державі, коли ми сьогодні переживаємо пандемію коронавірусу і коли нам здається, що усе наше життя звичне розбивається вщент, ми повинні просити допомоги у Бога, у Пресвятої Богородиці, як колись у Лахерському храмі, про подію, яку ми сьогодні згадуємо, що Господь і Пресвята Богородиця нас ніколи не залишить.

Стрічка новин