9-го вересня Полтаву відвідав голова Верховної Ради України 5-го скликання та лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз

В рамках візиту він поспілкувався з головою обласної ради Олександром Удовіченком. Після чого провів ряд зустрічей: з полтавськими соціалістами, пресою та власне виборцями.

Свій приїзд до Полтави Олександр Мороз розпочав із зустрічі з головою обласної ради Олександром Удовіченком. Серед присутніх на зустрічі – і перший секретар Полтавського обласного комітету Соціалістичної партії України Степан Бульба, і міський очільник Полтави Андрій Матковський, депутати обласної ради та представники облдержадміністрації. Під час зустрічі Олександр Удовіченко, перш за все, проінформував голову Верховної Ради про стан справ на Полтавщині. За його словами, обласна рада діє ефективно, займається вирішенням соціальних питань. Події ж в державі оцінює як певний диструктив, а тому висловив сподівання, що найближчим часом все вирішиться.

Олександр Мороз, в свою чергу, позитивно оцінив роботу депутатів обласної ради.

Щодо ситуації в країні, то Олександр Мороз наголосив на тому, що треба припинити протистояння між різними гілками влади. Тільки тоді Україна буде сильною державою. Шлях до цього голова Верховної Ради вбачає у завершенні політичної реформи. Відповідно до неї, ліквідують районні адміністрації, проведуть зміни в обласних, а владу передадуть на місця, аби в регіоні керували ті люди, яких обрав виборець, пояснює Олександр Мороз.

Як голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз під час візиту до Полтави провів зустріч із активом місцевих соціалістів. Під час засідання обговорили особливості нинішньої передвиборної кампанії. Олександр Мороз наголосив на необхідності дотримання Конституції, чого вимагає і європейська спільнота, зазначає він. За порушення ж Конституції, говорить, необхідно запровадити покарання. Піддав гострій критиці Олександр Мороз і дії Президента України та секретаріату. Мовляв, нині з їх боку іде тиск на Центральну виборчу комісію та Конституційний суд. А це тільки поглиблює конфлікт. Негативно оцінив і дії Ради національної безпеки та оборони України щодо подання на звільнення двох міністрів Кабміну, які, до речі, говорить він, наразі продовжують працювати.

Неодноразово Олександр Мороз, до речі, і під час прес-конференції, пояснював, чому він зібрав 4-го вересня засідання Верховної Ради.

Він зазначив, що не можна давати таких підстав для розпуску Верховної Ради, додавши, що у зв'язку з цим, цитата, «зрозуміла істерія опонентів навколо проведення сесійного засідання 4-го вересня».

Висловив стурбованість Олександр Мороз і за долю Парламенту після виборів, а точніше, чи будуть вони визнані дійсними. Що ж до прогнозів, то на його переконання, до Верховної Ради шостого скликання пройдуть ті ж політичні сили, що працюють тут зараз. Щоправда, зміни будуть: набагато менше серед парламентарів, сказав Олександр Мороз, буде бютівців та нашоукраїнців.

Щодо виборців у Полтавському регіоні, то соціалісти переконані, що отримають тут близько ста тридцяти тисяч голосів. Адже, як сказав лідер партії, люди тут відзначаються зваженістю, а тому володіють останньою інформацією, до того ж здатні оцінити дії влади. Співпрацювати в новому парламенті соціалісти і надалі будуть з Партією регіонів, з якою, за словами Олександра Мороза, перебувати в коаліції для Соцпартії «природніше».

Нині ж на зустріч із Олександром Морозом зібралося чимало прихильників Соціалістичної партії. Чому вони прийшли на зустріч, пояснюють.

Під час спілкування з полтавцями соціалістичний лідер відповідав на питання людей, пояснив свої дії та погляди в політиці. Так, Олександр Мороз не розуміє, за що його називають зрадником. Він говорить, що за час з 2004-го року партія не зрадила своїх переконань і надалі дотримується обраної лінії. Головними ж і надалі залишаються соціальні програми.

Серед інших досягнень Олександр Мороз називає відстоювання інтересів селян, ліквідацію зазіхання на землі сільськогосподарського призначення, забезпечення стабільності ринку землі загалом тощо. Пріоритетами соціалістів залишаються: розвиток української промисловості і створення нових робочих місць, зміцнення енергетичної безпеки, збереження гарантій соціального захисту і допомоги, прозора приватизація, реформа житлово-комунального господарства. Окремо голова Соціалістичної партії наголосив на проведенні молодіжної політики. Адже, на його думку, молоде покоління наразі в цінностях Соціалістичної партії не розчарувалося. Так, в цьому році, говорить він, за рахунок державного замовлення навчається 56 відсотків студентів вищих навчальних закладів, а це майже в 2 рази більше, ніж було раніше. Надалі ж Олександр Мороз обіцяє збільшення цього показника до сімдесяти п'яти відсотків.

Щодо політичної реформи, то лідер соціалістів переконаний, що її довести до кінця необхідно, аби передати владу на місцях органам самоврядування. Адже, керувати на місцях мають люди, яких обрав безпосередньо виборець, а не призначені згори. Турбує громадян і питання повернення їм заощаджень часів Рядянського Союзу. Соціалісти завжди послідовно, зазначає Олександр Мороз, відстоювали необхідність компенсації вкладених тоді коштів. За його словами, уже через 1-2 роки почнуть задовольняти потреби вкладників. За 5 років виплати здійснять в повному обсязі.

Стрічка новин