Карантин в Україні продовжили до кінця 2020-го року

Уряд зібрався на позачергове засідання. Причина – погіршення ситуації із кількістю нових хворих в Україні на коронавірус, тож у планах МОЗ – ініціювати продовження дії карантину на території країни до кінця поточного року, тобто, до 31 грудня. Планують і вирішити режим роботи освітніх закладів. Деталі – у сюжеті.

Карантин в Україні продовжили до кінця 2020-го року. Уряд ухвалив таке рішення на позачерговому засіданні. Крім цього, оновили карантинні обмеження. Змінили правила щодо дозволеної кількості людей на масових зібраннях. 

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України 

- У «зеленій» зоні пропонується дозволити масові заходи у кількості не більше 50 людей. Звичайно ж, за умов дотримання соціальної дистанції 1,5 метра і масочного режиму, як ми всі дотримуємось протягом карантину. У  «жовтій» зоні не більше 30 людей. У «помаранчевій» – не більше 20 людей.

Крім того, рекомендують шкільні канікули в Україні почати 15 жовтня, а звкінчити 30-го. Потім, за словами прем'єр-міністра, можливий перехід до дистанційних занять.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України 

- В Україні захворіли понад 5 тисяч вчителів і працівників шкіл. Колосальний відсоток захворювання. Маємо це врахувати і врахували це, надаючи відповідні рекомендації. Закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти рекомендуємо перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада.

Денис Шмигаль також заявив, за нинішньої динаміки поширення коронавірусу медична система може не витримати. В Україні може повторитися сценарій, за яким хвороба поширювалася в Італії та Іспанії навесні цього року. Міністерству охорони здоров'я доручать збільшити тестування до 50 тисяч на добу. Але цього року планують вийти на 75 тисяч тестів на коронавірус за добу. 

Стрічка новин