Дослідження про сміттєвий слід від COVID-19

У Полтаві відбулася презентація дослідження про сміттєвий слід в період пандемії коронавірусу. А також обговорили рекомендації для роботи бізнесу та влади в час продовження карантину. Дізнавалась подробиці наша журналістка Євгенія Манич.

Упродовж чотирьох місяців громадська організація «Еколтава» та громадська організація «Нуль відходів Львів» проводили дослідження, як пандемія та власне карантинні обмеження впливають на сферу відходів у Полтаві, Миргороді, Трускавці та Львові.

Марина Цигрик, виконавча директорка ГО «Еколтава»

- Ми в рамках цього дослідження робили морфологію відходів. Морфологія відходів – це такий комплексний аналіз взагалі наших баків. Ми розбирали баки і дивилися, скільки чого припадає, і не було новиною те, що органічних відходів було найбільше, маже 50% контейнера ідуть просто органічні відходи. Саме тому однією із рекомендацій є мінімізувати кількість органічних відходів, купувати менше відходів, які псуються.

Основною метою дослідники виділяють запропонування тих заходів, які у майбутньому допоможуть вибудувати систему поводження з відходами, яка буде працювати при подальшому розвитку в країні.

Ірина Миронова, виконавча директорка ГО «Нуль відходів Львів»

- В нашому дослідженні ми побачили значну частку органічних відходів в побутових відходах, в часі пандемії ця частка збільшилась. Бо люди залишалися вдома та багато готували, і тому дуже важливо розвивати роздільний збір саме органічних відходів і передачу їх на подальше компостування.

Наразі дослідники говорять: частково всі карантинні обмеження все ж таки негативно вплинули на внутрішнє довкілля. 

Стрічка новин