Публічна консультація «Оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС»

Полтаву відвідав перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка. В облдержадміністрації він взяв участь у публічній консультації з бізнесменами щодо оновлення Угоди з ЄС. Як це було – дивіться у сюжеті.

Публічну консультацію у Полтаві проводять в межах великого процесу консультацій між Урядом і бізнесом щодо оновлення угоди з ЄС. Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка говорить, попри обставини військового характеру та епідемію у нас відбувається еволюція бізнесу. 

Тарас Качка, перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

- Всі ініціативи і побажання, вони є вкрай потрібними. Ми розуміємо, що на 90% вимагати від ЄС, але тим не менш, енергія бізнесу і бачення бізнес-стратегії є важливими для того, щоб працювати не лише для того, щоб зафіксувати стан речей, який є зараз, а й орієнтуватися на майбутнє.

За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, Полтавщина – унікальна область. За минулий рік експортувала товару до країн ЄС більше, ніж на млрд доларів США. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У нас є газовидобування, нафтовидобування та нафтопереробка, машинобудування, гірничовидобувні комплекси. Якщо ми кажемо про промисловість, то минулоріч, за підсумками 2019 року, промисловість Полтавщини сплатила більше млрд грн.

Публічні консультації – це публічне обговорення способів вирішення актуальної для громади проблеми. 

Олег Рибачук, голова ГО «Центр спільних дій»

- Це не конференція, не круглий і не квадратний стіл. Це публічні консультації. Це коли влада перед тим, як приймати якісь рішення, запрошує зацікавлену сторону, наприклад, бізнес різного рівня. Сьогодні ми тут, зокрема, наша організація, аналітики будуть уважно фіксувати ваші позиції.

З бізнесменами обговорили елементи прозорого виходу на міжнародний ринок – допомогу в сертифікації продукції, спрощення мита та надання квот.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Дуже багато звертається до нас підприємців, які говорять, що не мають фахівців, не знають технологій. А це на зараз дуже важливо – дати такі умови, які зможуть зробити цей кінцевих продукт, який ми можемо експортувати.

Іван Нагорняк, радник Віцепрем’єр-міністра України з питань європейської та атлантичної інтеграції

- Структура нашої торгівлі доволі сильно змінилася, тому що торгівля з ЄС була дуже динамічна. Так і сам ЄС дуже сильно змінився. Почалася інтеграція в цифровому ринку.

Переговорний процес щодо оновлення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом розпочнеться у наступному році.

Стрічка новин