Відкритими або відносно відкритими для громадян України є 58 країн

До цього списку додалися ще 6 країн. Тож туристи з України зможуть подорожувати, якщо дозволить епідситуація. Деталі повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу.

ЄС не планує запроваджувати загальний карантин і закривати кордони. Єврокомісія розробила єдині правила переміщень з класифікацією регіонів залежно від рівня пандемії. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії 

- Через обмеження коронавірусу важко знати, куди можна подорожувати, яких правил потрібно дотримуватися. Ми повинні полегшити життя європейцям і координувати ці заходи.

Єврокомісія розробила єдину систему класифікації регіонів ЄС, залежно від рівня пандемії з єдиними правилами переміщень.

Нагадаємо, у березні Євросоюз тимчасово обмежив в'їзд на територію для нерозповсюдження коронавірусу. Обмеження діяли впродовж 30 днів. Після цього голова Єврокомісії заявив про необхідність створити «зелені коридори» для транспортування через кордони життєво необхідних вантажів.

8 категорій громадян, які можуть в’їжджати в ЄС:

- Працівники медзакладів, медичні дослідники та співробітники; спеціалісти з догляду за особами похилого віку; особи, яким потрібна термінова меддопомога

- Прикордонники

- Перевізники товарів та інших транспортних служб

- Дипломати; співробітники поліції під час виконання своїх обов’язків; служби та команди цивільного захисту

- Представники міжнародних організацій і міжнародних військових контингентів

- Особи, які мандрують транзитом

- Особи, які їдуть з нетуристичною метою або з інших робочих питань, або мають інший робочий інтерес 

- Особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні особисті обставини

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України 

- Країни... відносно відкриті для українців. Станом на 13 жовтня таких країн 58. З минулого брифінгу, який відбувся 30 вересня, додалось 6 країн – це гарна новина. Поганих новин немає. Нейтральна новина полягає у тому, що ці 6 країн, скажімо так, не дуже популярні серед українських туристів. Це Бахрейн, Перу, Пакистан, Сан-Томе і Прінсипі, Уганда і ЦАР.

Стрічка новин