У Полтаві презентують мюзикл про корупцію

Зо два десятка актів та 10 різних історій про корупцію. У Полтаві Театр Сучасного Діалогу готує свідоцький мюзикл про корупцію – «Кабінет №333». Ідея народилась під час дослідження теми корупції в команді з професійними режисерами, драматургами, тренером з фізичного театру, експерткою з антикорупційної діяльності та психологинею. Подробиці знає Євгенія Манич.

Театр Сучасного Діалогу працює над соціально значущими темами: булінг, дискримінація, проблеми переселенців та інклюзії. Цього разу тема торкнулась корупції. 

Анастасія Яковенко, PR-менеджерка театру

- Коли ми почали розбиратися у цьому, виявилось, що Україна знаходиться аж на 126 місці в антикорупційному рейтингу в той час, коли Данія стоїть на першому. І ми вирішили зробити такий мікс-колоборацію, подивитися, як ми будемо розуміти, чому корупція в Україні так склалася, в Данії так склалася. І взагалі, чому вона так прижилася в нашій країні.

Всі десять історій, які будуть звучати зі сцени, – не вигадка сценаристів, а реальні розповіді актора чи акторки, розповідає рижисерка театру. А назва «Кімната № 333» прийшла до трупи в одній із імпровізацій. 

Марія Корнієва, режисерка проєкту

- За людиною стоїть історія, тобто, люба історія, яку ви почуєте зі сцени, вона розповідається людиною, з якою вона сталася. Тому у нас і є форма цих окремих історій. Але у нас така собі стилістична суміш. У нас свідоцький театр, і при цьому у нас є елементи фізичного театру. Тому у нас не просто одна людина розповідає, а її підтримує. І деякі історії виглядають, як колективні, але там є автор.

Грають у мюзиклі не професійні актори, а прості люди. Зізнаються: спочатку було цікаво, але згодом, коли почали заглиблюватися в тему корупції, захотілося дослідити, чому в Україні корупція на такому високому рівні.

Діана, акторка

- Спочатку, коли я прийшла, то я думала, що в мене історії немає. Але якщо посидіти та подумати, то в кожного з нас вони є, і їх безліч. Я буду розповідати свою історію, яка трапилася зі мною ще на першому курсі. Це університетська історія, але вона тісно пов’язана з релігією.

Цю доволі цікаву виставу театр готує із червня. Її представлять в обласному театрі ляльок вже 16-17 жовтня. Після мюзиклу глядачів залучатимуть до обговорення. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію