В Києві відкрили перший в Україні державний Музей науки

Музей, у якому можна помацати науку: в Києві відкрили перший в Україні державний Музей науки. Одне з основних завдань нового простору – розвивати у дітей інтерес до науки. Загалом для нового простору створили понад 100 інтерактивних експонатів. Побувала у музеї і наша знімальна група.

Перший в Україні Музей науки відкрили у Києві. Простір дозволяє дізнатися більше про біологію, астрономію, хімію, фізику завдяки інтерактивним експонатам та інсталяціям. Цікаво тут не лише дітям.

Володимир і Юлія, батьки

- Батькам дуже цікаво, звичайно, коли можна все помацати, подивитися в дії. У наш час була фізика в теорії, а тут безпосередньо на практиці бачиш, як все відбувається. Що вам найбільше сподобалося? Напевно, велосипед найбільше сподобався.

У Музеї науки можна проїхатися на велосипеді з квадратними колесами, наочно побачити вплив змін клімату на ландшафт, збудувавши власний острів з піску. 

Ганна Качковська, інтерпретаторка

- Включаються різні програми, і діти можуть побачити наслідки глобального потепління. Наслідки того, що ми їздимо на роботі на машині, а не громадським транспортом.

У музеї – 120 експонатів, які допомагають зрозуміти складні речі. Деякі маленькі відвідувачі так захопилися, що вже хочуть пов’язати своє життя з наукою.

Ярослав, відвідувач Музею науки

- Я мрію стати такою людиною, котра вивчає скелет – залишки.

Експозиція складається із семи блоків. Зокрема, представлено виставку «Дивна матерія», «Великі винаходи», «Людина», «Акустика» і «Оптика».

Лідія Дмитрашко, кореспондентка

- Якщо ж ви вже скучили за морем, то у Музеї науки можна навіть почути оцей шум океану, просто сівши у таку величезну мушлю.

Музей науки створила Мала академія наук України за підтримки Міністерства освіти і науки України. Над проєктом працювали три роки. До розробки простору залучали спеціалістів з різних країн.

Олена Северенчук, керівниця комунікаційного офісу Малої академії наук України

- Наша велика мрія була створити простір, який стане точкою входу дітей в науку. Тобто, це в першу чергу не про те, щоб прийти і погратися, там посмикати кнопочки і так далі. А в тому, аби після відвідин музею у дитини виник живий інтерес до того чи іншого явища. До того чи іншого процесу. До того чи іншого предмету.

На період карантину кількість відвідувачів у просторі обмежена, тому квитки онлайн можна придбати за фіксованим часом. Крім того, усі інтерактивні елементи експонатів та інших поверхонь регулярно дезінфікують.

Стрічка новин